That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

My Little Pony Friendship is Magic

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez Nifel » Pt sie 12, 2011 7:06 am

Nie często dzieję się tak, że z powodu jednego błędu w animacji fani rozbudowują jedną postać, co ma wpływ na sam serial ;) .

Czy możesz powiedzieć, o jaki błąd chodzi? Zaintrygowałeś mnie.

Kucyponki [tak, to pogardliwe określenie pasuje raczej do starych serii, ale nie mogę się odzwyczaić] oglądam od jakiegoś czasu - i jak zazwyczaj murem stoję za klasykami, sceptycznie podchodząc do wszelkich odświeżeń, tak ta wersja naprawdę przebija oryginał. Szkoda tylko, że w Polsce rozpowszechnia się ją z bardzo złym dubbingiem [osobiście nie miałabym nic przeciwko obsadzie zaczerpniętej z Atomówek, którą ktoś proponował w komentarzach na YT - i dziwię się, że twórcy nie wpadli na to, żeby zaangażować przynajmniej Jungowską, imho do roli Rainbow Dash jest po prostu stworzona], bo z radością oglądałabym to z małymi kuzynkami.
Avatar użytkownika
Nifel
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 7:10 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez Yeshu » Pt sie 12, 2011 8:22 am

Nifel napisał(a):
Czy możesz powiedzieć, o jaki błąd chodzi? Zaintrygowałeś mnie.


Konkretnie to chodzi o postać Derpy, szarego pegaza o żółtych oczkach. Z powodu błędu graficznego dostała ona zeza przez co wygląda strasznie ciapowato, jednak postać zdobyła przez to wiele fanów i w następnych odcinkach jeśli się pokazała, specjalnie robiono jej zeza.

Laurena Faust, twórczyni serii, chciała stworzyć serial dla całej rodziny, a nie tylko 20 minutowe reklamy promocyjne dla zabawek. Uznała, że dziewczynki też lubią konflikty w historiach, które przewyższają standardowe "kto zjadł moją babeczkę?". Walczyła z Hasbro przez długi czas, żeby przepchnąć swoje pomysły i większości jej się udało. A co jej się nie udało? Następujące:

- Księżniczka Celestia miała być królową, ale urzędasy uznały, że "królowa brzmi za staro" a poza tym dziwczunki chcą być księżniczkami nie księżnami.
- Księżniczka Luna miała być stałą postacią, ale z powodu braku reklamującej ją zabawki była tylko w dwóch odcinkach.
- Miało być więcej chłopców kucyków, ale jako, że to program dla dziewczynek usunięto ten pomysł, na szczęście Big Macintosh się uchował.
- Elementy Harmonii miały być ważnym elementem fabularnym w następnych odcinkach, ale Hsbro uznało to za zbyt skomplikowane dla dzieci.

Nawiasem mówiąc Pani Faust, jest polsko - niemieckiego pochodzenia i pracowała przy takich filmach jak:

- Atomówki.
- Koty nie tańczą.
- Magiczny miecz – Legenda Camelotu.
- Stalowy Gigant.
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez speiderman » Pt sie 12, 2011 9:40 am

Yeshu napisał(a):
Nifel napisał(a):- Księżniczka Celestia miała być królową, ale urzędasy uznały, że "królowa brzmi za staro" a poza tym dziwczunki chcą być księżniczkami nie księżnami.
- Księżniczka Luna miała być stałą postacią, ale z powodu braku reklamującej ją zabawki była tylko w dwóch odcinkach.
- Miało być więcej chłopców kucyków, ale jako, że to program dla dziewczynek usunięto ten pomysł, na szczęście Big Macintosh się uchował.
- Elementy Harmonii miały być ważnym elementem fabularnym w następnych odcinkach, ale Hsbro uznało to za zbyt skomplikowane dla dzieci.

To wiele wyjaśnia. Po tym co serial stworzył może będą bardziej otwarci (choć Lauren odeszła i pozostanie tylko konsultantką). Z tego co wiem, mają rozbudować postać Derpy, a i Luna ma się ponownie pojawić.

A o samej Derpy więcej tu: http://mlp.wikia.com/wiki/Derpy_Hooves
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez R4Zi3L » So sie 13, 2011 5:00 pm

Ciekaw jestem czy Derpy ma coś wspólnego z 4chanowskim derpem... bo by sie zgadzało... a może poprostu z southparkowym derpem....
Pozatym bardzo mnie zastanowiło to że już w pierwszym odcinku płeć męska jest przedstawiona jako pegazy które umieją tyle co rżeć i ogołnie wygląda to trochę jak sado-niewolnictwo (mały smok się nie liczy to nie ten sam gatunek)
Obrazek
Silent Hill is in me...
Avatar użytkownika
R4Zi3L
 
Posty: 22
Dołączył(a): N lip 31, 2011 8:25 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez speiderman » So sie 13, 2011 5:03 pm

Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez roofix » N sie 21, 2011 8:42 pm

Mam dobrą wiadomość dla chcących się z kreskówką zapoznać.
Na kanale ObsessionOctopus są wszystkie odcinki pierwszej serii z polskimi napisami.
@spiderman Widzę, że też stałeś się ich fanem ;)
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez Yeshu » N sie 21, 2011 9:18 pm

Od razu powiem, za co lubie ten serial nie wtydząc się, że jestem facetem.

Uno: Fajne zróżnicowane postacie będące miksem typowych archetypów i nieco świerzych pomysłów.

Dos: Wiarygodny świat ze swoimi własnymi zasadami a nie "bajkowa kraina gdzieś daleko".

Tress: Piosenki są równie chwytliwe co czołówka "Kaczych Opowieści".

Catorge: Widać, że twórcy najpierw robili serial a dopiero potem podczepili pod to markę zabawek.
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez Nemo » Pn sie 22, 2011 6:51 pm

Gdzie nie spojrzę, to kucyki, prawdziwa plaga internetu. :P
Everything a writer learns about the art or craft of fiction takes just a little away from his need or desire to write at all.
In the end he knows all of the tricks and has nothing to say.
Avatar użytkownika
Nemo
 
Posty: 83
Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 11:21 pm

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez Nifel » So sie 27, 2011 9:48 am

Gdzie nie spojrzę, to kucyki, prawdziwa plaga internetu. :P

Bo są fajne prawie jak The Simpsons [uwielbiam!] - i pojawiły się w dobrym czasie. :D

Rzeczą, która nieodmiennie zachwyca mnie w MLP:FIM jest subtelny realizm tej serii - to chyba pierwszy film animowany jaki widziałam, który otwarcie mówi dzieciom o tym, że życiowych problemów nie rozwiąże się żadną piosenką [nieudana próba Pinky Pie przekonania bawolego stada swoim występem, by nie rozpoczynać wojny], obnaża śmieszność niektórych subkultur [reakcje publiczności na mhroczny występ tria małych kucyków], czy pokazuje, że nawet w bajkowym świecie występuje prawdziwa starość i przewlekłe choroby [odcinek, w którym Applejack chce zarobić sprzedażą jabłek na nowe biodro dla swojej babuni]. Fajnie też, że twórcy przemycają pod kolorową powłoczką wiadomości całkiem praktyczne [choćby z zakresu astronomii]. Z drugiej strony można by się przyczepić niektórych nadmiernie uproszczonych detali [jak kamienie szlachetne, które są wyjmowane z ziemi w postaci od razu oszlifowanej...], ale nawet te można podpiąć pod kategorię sympatycznie durnowatych nawiązań do dziecięcego myślenia o świecie, więc całość wypada dla mnie na plus.
Avatar użytkownika
Nifel
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 7:10 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: My Little Pony Friendship is Magic

Postprzez roofix » So sie 27, 2011 10:15 am

Mi się dosyć podoba, że motyw przyjaźni, tak obecny w wielu innych bajkach, nie jest przegięty i rażący (co się tyczy np nowych bajek Disneya, sparodiowano to w jednym z odcinków "Mrocznych przygód Billy'ego i Mandy"). Tutaj jest na serio pouczający.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron