That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Gry przeszłości

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Gry przeszłości

Postprzez BossPanzer » N maja 15, 2011 7:13 pm

Zdarza się że nawet nie pamiętamy i/lub nie chcemy pamiętać że graliśmy w jakąś kiepską grę która później została zrecenzowana przez jednego z naszych ulubionych internetowych recenzentów. Widząc jednak samą grę i słysząć jej dźwięki coś tam w pamięci się odblokowuje i pojawia się cała masa wspomnień. Mieliście taki przypadek ?
Mnie się zdarzyło kilkakrotnie kiedy oglądałem którąś z recenzji AVGN-a. Jak choćby kiedy oglądałem recenzję Terminatora 2 producji mistrzów kiczowatych gier na NES-a LJN. Jak tylko zobaczyłem pierwszy level, ekran który pojawia się kiedy Terminator ginie i usłyszałem muzykę i efekty dźwiękowe wspomnienia pojawiły się błyskawicznie. Przypomniało mi się że grałem w to gówienko u mojego starszego kuzyna majacego NES-a choć bardzo krótko ponieważ nie mogłem przejść nawet pierwszego poziomu i gra po prostu mnie nudziła co najlepiej pokazuje jaką jest porażką. :twisted:
Drugą eksplozję wspomnień miałem podczas recenzji Bugs Bunny's Crazy Castle pierwszą część serii którą pokazał Nerd od razu rozpoznałem. W tą grę grałem u młodzego kuzyna który miał legendarną dziś chińską przeróbkę NES-a Pegasusa. Różnica jest taka że...gra mi się podobała. Herezja co ? Powiem nawet że dziś chętnie bym w nią zagrał by powspominać. Prostota tej gry bardzo mi przypadła do gustu...tak bardzo mi się podobała że kiedy nocowałem u kuzyna wstawałem wczesnym rankiem tylko po to by jako pierwszy zasiąść przed konsolą i grać.
Wspomnienia pojawiły się także kiedy zobaczyłem recenzję Home Alone 2.
Nie ograniczajcie się jednak tylko do Nerda piszcie jeśli mieliście podobnie oglądając Spooniego, Benzaia czy nawet Pat the Nes Punk
DerpyMail- We take your mail and send it in all directions
Obrazek
Avatar użytkownika
BossPanzer
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 7:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gry przeszłości

Postprzez Boniek » N maja 15, 2011 7:38 pm

Pamiętam, że miałem to właśnie z Terminatorem 2 na NES'a. Właściwie, gdy Nerd recenzował wszystkie gry z Terminatorem w tytule liczyłem, że zajmie się akurat tą częścią. Przy grze niejednokrotnie ginąłem, potrafiłem dojść tylko do etapu ucieczki na motorze przed tirem. Zwłaszcza przy ekranie tytułowym wspomnienia uderzyły do mojej głowy niczym Niagara :mrgreen: .
Jeśli chodzi o inne tytuły to nie pamiętam, może kiedyś coś sobie przypomnę.
Avatar użytkownika
Boniek
 
Posty: 250
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 12:19 pm
Lokalizacja: Bytów

Re: Gry przeszłości

Postprzez MrSniffles69 » N maja 15, 2011 7:50 pm

Ja tak miałem przy ostatniej recenzji Nerda np kiedy to recenzował gry na podstawie dzieł Spielberga. Recenzował, aż doszedł do gry "Hook". Grałem w to kiedy byłem dzieckiem i od razu po obejrzeniu pobrałem sobie tą grę, by powspominać stare czasy. To samo tyczyło się z recenzjami: Bugs Bunny’s Birthday Blowout i Bugs Bunny’s Crazy Castle (Nawet nie wiedziałem, że powstało tyle części Crazy Castle). Musze przyznać, że nawet pierwszą grę z rodziny TNMT wspominam bardzo dobrze. Ciekawe czy Nerd ma zamiar zrecenzować Adventure Island od Hudson.
Avatar użytkownika
MrSniffles69
 
Posty: 118
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:23 pm

TMNT

Postprzez BossPanzer » N maja 15, 2011 8:30 pm

Kurde jak mogłem zapomnieć o Żółwiach ta gra też mi jest bliska. W tym przypadku miałem własny egzemplarz i były to czasy kiedy miałem już własnego Pegasusa, ostatnio się zacząłem się zastanawiać gdzie się podział. W każdym razie gra była ok ale strasznie trudna. Zaskoczyło mnie że stosowałem ten sam trik by łatwo pokonać pierwszego bossa co wszycy inni a wtedy nie było internetu i nikt mi o tym nie powiedział, wygląda na to każdemu to przychodziło do głowy. :lol: Najgorszy oczywiście był level podwodny gdzie celem było wyłączyć wszystkie bomby zanim skończy się czas. Te cholerne "elektryczne pastuchy" były bezlitosne :x

MrSniffles69 napisał(a):Ciekawe czy Nerd ma zamiar zrecenzować Adventure Island od Hudson.

Teraz James pracuje nad pełnometrażówką z Nerdem w roli głównej i seria jest obecnie zawieszona by mógł się w pełni się nad tym skupić. Adventure Island jest raczej dobrą serią miło przez wielu wspominaną doczekala się nawet remake'u na Wii.
DerpyMail- We take your mail and send it in all directions
Obrazek
Avatar użytkownika
BossPanzer
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 7:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gry przeszłości

Postprzez MrSniffles69 » N maja 15, 2011 8:38 pm

TNMT też miałem własny egzemplarz i tu ci rację przyznam, wodny poziom był strasznie ciężki. Teraz za pewno, też bym tego nie potrafił przejść, ale kiedyś to doszedłem dalej. Chociaż, nie przeszedłem tej gry do końca. Ehh, stare czasy , stare czasy.
Avatar użytkownika
MrSniffles69
 
Posty: 118
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:23 pm

Re: Gry przeszłości

Postprzez Akane » N maja 15, 2011 9:14 pm

O dziwo niewiele gier wymienianych przez Nerda kojarzę - chyba głównie "Back to The Future". Nieco lepiej już z BenZaiem, choć np. zaskoczyło mnie to, że "Street Fighter" wyszedł na Amstrada ;) Grałam w tę grę w wersji na C64.

Generalnie jako dzieciak wymęczyłam mnóstwo gier na ośmiobitowkach, ale większość katowanych przeze mnie tytułów była naprawdę dobra. "The Great Giana Sisters", "Boulder Dash", "Mission Impossible" (obie części), "Paper Boy", "Flimbo`s Quest", "Defender of the Crown", "Iron Lord" - wymieniać mogłabym długo. Aż dziwne, że jak dotąd nie natknęłam się na żadne recenzje powyższych tytułów... :roll:

Natomiast jeśli chodzi o powrót wspomnień na widok recenzji AVGN`a czy BenZaie, to owszem - wystarczy zobaczyć te stare komputery i gry składające się z paru pikseli na krzyż, by westchnąć sobie rzewnie i powspominać czasy, gdy machało się wściekle joystickiem w grach zręcznościowych :D Osobiście popsułam chyba ze cztery ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Gry przeszłości

Postprzez ichabod » N maja 15, 2011 9:27 pm

Miałem tak w przypadku recenzji Jurassic Park u Nerda (cykl o grach na podstawie filmów Spielberga). Pamiętam, że nie mogłem przejść pierwszego etapu przez dłuuuugi czas, a potem poszło już z górki i grę ukończyłem, nawet mi się podobało :)

Kiedyś grałem w dziś już słynna Phatansmagorię 2 i niesławnego Pumpkinheada 2, ale w żadnej nie zaszedłem zbyt daleko, więc miło było zobaczyć je w całej okazałości u Spoony'ego ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Gry przeszłości

Postprzez BossPanzer » N maja 15, 2011 9:53 pm

Akane napisał(a):Generalnie jako dzieciak wymęczyłam mnóstwo gier na ośmiobitowkach, ale większość katowanych przeze mnie tytułów była naprawdę dobra. "The Great Giana Sisters", "Boulder Dash", "Mission Impossible" (obie części), "Paper Boy", "Flimbo`s Quest", "Defender of the Crown", "Iron Lord" - wymieniać mogłabym długo. Aż dziwne, że jak dotąd nie natknęłam się na żadne recenzje powyższych tytułów


The Great Giana Sisters ? Na serio ? Grałaś w oryginalną wersję ? Akane czy wiesz że to dziś wyjątkowo rzadka gra kolekcjonerska ? Jeśli byś dziś ją sprzedała na Ebay....hohohoo hohohoh duże sumy pieniędzy by się posypały. Gra jest rzadka ponieważ została wycofana ze sprzedaży z powodu tego że była zrzynką z Super Mario Bros. Nintendo pozwało Rainbow Arts i gra zniknęła ze sklepów. Jest recenzja tej gry, zrobił ją Guru Larry w w swoim cycklu "Games That Yanks Can't Wank"
http://www.youtube.com/watch?v=dN9LYpgfXqs
http://blip.tv/file/3778219
http://blip.tv/file/3795320
DerpyMail- We take your mail and send it in all directions
Obrazek
Avatar użytkownika
BossPanzer
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 7:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gry przeszłości

Postprzez Akane » Pn maja 16, 2011 9:01 am

BossPanzer napisał(a):The Great Giana Sisters ? Na serio ? Grałaś w oryginalną wersję ? Akane czy wiesz że to dziś wyjątkowo rzadka gra kolekcjonerska ? Jeśli byś dziś ją sprzedała na Ebay....hohohoo hohohoh duże sumy pieniędzy by się posypały.

Gdzie tam w oryginał, niestety... Gdy liczyłam sobie lat 10, oryginalnych gier właściwie nie dało się zdobyć (uprzejmie przypominam, że ja stara jestem :D). Zresztą zdaje mi się, że wtedy jeszcze nie istniały takie przepisy prawne, jak obecnie. Nie dam głowy, ale chyba czytałam o tym w książce Bartłomieja Kluski "Dawno temu w grach" - bodajże jeszcze na początku lat 90-tych normą było nagrywanie gier na kasety i przekazywanie ich dalej, bez łamania prawa. Piraci działali tak samo legalnie jak cała reszta przedsiębiorców, sprzedając gry poupychane na kasetach i tworząc z nich własne kompilacje. "Giana" trafiła mi się chyba właśnie na takim składaku. Potem pojawiły się dyskietki 8-calowe i również na nich były nagrywane i sprzedawane gry w wersji niekoniecznie oficjalnej.

Jak teraz o tym myślę, to pierwszą oryginalną grę udało mi się kupić dopiero około 1997-ego roku.

BossPanzer napisał(a):Gra jest rzadka ponieważ została wycofana ze sprzedaży z powodu tego że była zrzynką z Super Mario Bros. Nintendo pozwało Rainbow Arts i gra zniknęła ze sklepów.

Spora część "Commodorowców" o "Mario" w życiu nie słyszała, gdy usiadła przed monitorem i odpaliła "Gianę" ;) Jestem jedną z tych osób, dla których najpierw zaistniała właśnie "Giana", a "Mario" pojawił się wiele lat później. Całą historię o zerżnięciu pomysłu przeczytałam stosunkowo niedawno. O ile jednak faktycznie pierwsze dwa poziomy "Giany" stanowią kalkę pierwowzoru, o tyle kolejne levele były już kompletnie inne. Poza tym twórcy "sióstr" dołożyli mnóstwo fajnych elementów, takich jak bomby, krople wody (którymi można było ugasić płomienie) i inne bajery, znakomicie podnoszące poziom zabawy. Szkoda, że te dwa pierwsze poziomy zabiły grę. Z drugiej strony konflikt chyba należy już do przeszłości, skoro Nintendo wydało na NDS wznowioną wersję "Giany" ;)

BossPanzer napisał(a):Jest recenzja tej gry, zrobił ją Guru Larry w w swoim cycklu "Games That Yanks Can't Wank"
http://www.youtube.com/watch?v=dN9LYpgfXqs
http://blip.tv/file/3778219
http://blip.tv/file/3795320

Dzięki za namiary, na pewno obejrzę! :D
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

cron