That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Konkurs - tips & tricks

Wszystko o naszym serwisie i forum. Jeśli macie jakieś uwagi lub sugestie, piszcie o nich tutaj!

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez ichabod » Pt lip 15, 2011 6:33 pm

Nikt nie musi o tym wiedzieć :P Ale zawsze fajnie pokazać pudełko w recenzji ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez Akane » Pt lip 15, 2011 7:45 pm

Kopytek napisał(a):przy recenzji filmu dozwolone/legalne jest zrecenzjowanie filmu ściągniętego z internetu

Legalne na pewno nie jest. Nie będziemy co prawda wymagać przedstawiania licencji do posiadanych gier czy domagać się prezentacji oryginalnych płyt DVD z filmem - ufamy jednak, że wszelkiemu piractwu recenzenci mówią stanowcze "nie".
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez yahoo » Pt lip 15, 2011 9:41 pm

Kopytek napisał(a):Mam (może trochę glupie, ale wolę się spytać) pytanie:
przy recenzji filmu dozwolone/legalne jest zrecenzjowanie filmu ściągniętego z internetu (torrenty, peb itp) czy muszę kupić ten film na płycie?


Film, który ja recenzuję mam na dvd, ale na potrzeby recenzji ściągnąłem jeszcze jedną wersję, bo za cholerę nie wiem jak mam z płyty zrzucić film na komputer tak abym mógł go pociąć, edytować itd. :)
yahoo
 
Posty: 75
Dołączył(a): Śr lip 13, 2011 9:47 pm

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez Yonish » Pt lip 15, 2011 10:20 pm

Czy uznawana jest recenzja dvd, na którym znajduje się... koncert? Bo brat ma zamiar taką zrobić, i jest ciekawy, czy zaliczyłby się do końkursu.
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez Akane » So lip 16, 2011 7:34 am

Koncert to zdecydowanie nie film, więc na potrzeby konkursu za bardzo nie przejdzie... Ale niech Twój brat nakręci poza konkursem, może zrodzi się z tego nowy trend? :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez Yonish » So lip 16, 2011 10:00 am

On tak czy siak zrobi te recenzje, ale po prostu był ciekaw, czy mógłby się złapać pod konkurs.
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez Gaido » N lip 17, 2011 11:36 am

Niech zrobi film o koncercie, a potem niech go zrecenzuje :D

Ktoś wcześniej pytał o rozdzielczość/kwestie techniczne przesyłanego filmu. Jest bardzo fajna książka "Wrzuć Film!" Jennie Bourne i Dave Burstein wydana przez Helion, która opisuje praktycznie wszystkie względy tworzenia filmu dla potrzeb internetu. Opisując wszystko. Od sprzętu, przez względy techniczne, światło, dźwięk, tworzenie scenariusza, scenopisu, montaż, jakich kodeków używać, co zrobić by nienachalnie wypromować film i ewentualnie nawet jak na nim zarobić. A to wszystko właśnie dla ludzi takich jak my, to znaczy, chcących tworzyć głównie dla internetu. Co prawda czasem odnosiłem wrażenie, jakby autorka książki założyła, że mam w kieszeni lekką rączką do wydania 15 - 20 tyś zł, ale wiele rzeczy da się zrobić własnymi, domowymi metodami :p
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez Masters » N lip 17, 2011 8:50 pm

Witam, pierwszy post, więc tak z grzeczności owo "hej" wypadało rzucić ;) Zaś co do reszty. O tej książce akurat nie słyszałem, natomiast spora część dostępnych na rynku publikacji traktuje o możliwościach montażowych i edycyjnych programów, na które pozwolić sobie może większość userów. Gdyby ktoś był zainteresowany podam rekomendowane przez siebie tytuły. Kolejna sprawa jest taka, jak Gaido mówi, że nie potrzeba wyrzucania kilkunastu tysięcy PLN, żeby coś dobrego nagrać. Często domorośli twórcy osiągają naprawdę przyzwoite efekty, bez profesjonalnego sprzętu.
Embrace your dreams, and whatever happens, protect your SOLDIER honor.
Avatar użytkownika
Masters
 
Posty: 11
Dołączył(a): N lip 17, 2011 8:43 pm
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez Kaczor » Śr lip 20, 2011 12:29 pm

Corel wywalił się krzycząc że mam za mało pamięci co nie zdarzyło mi się ani przy Adobe After Effects ani Sony Vegas :/
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: Konkurs - tips & tricks

Postprzez Akane » Śr lip 20, 2011 9:11 pm

A to zły Corel! A ile masz RAM-u?
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TGWTGpl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

cron