That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Doug w Polsce - kiedy i jak?

Dyskusje na pozostałe tematy dotyczące Douga Walkera

Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez DoubleFace » Pn sty 03, 2011 10:28 pm

Przy okazji filmiku "pozdrowieniowego" wspomnieliście o ewentualności odwiedzin Douga w Polsce. Wiem, że jeszcze na planowanie trochę za wcześnie, ale mniej więcej jak by to wyglądało? Czy odbywałoby to się w czasie jakiegoś konwentu. Czy to by było takie zwykłe spotkanie poza jakimiś targami, zlotami. Czy oprócz Douga pojawiliby się inni goście z ekipy TGWTG (fajnie by było spotakać Linkarę i Spoony'ego, albo spoza drużyny AVGNa, choć on raczej z poza USA rzadko się rusza, choć był raz na Oktoberfeście, bardzo blisko nas:0). Czy team podjął ogólnie jakieś kroki w organizacji, jest jakaś propozycja lokalizacji spotkania?
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Re: Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez Akane » Wt sty 04, 2011 5:15 pm

Zacznę trochę od końca - konkretnych kroków jeszcze nie podejmowaliśmy, z banalnych przyczyn: finanse. Ściągnięcie Douga do Polski wiąże się z opłaceniem mu przelotu w obie strony oraz noclegu. Lekko licząc, byłoby to kilka tysięcy złotych, a taką kwotą nie dysponujemy. Każdy kolejny członek TGWTG to kolejne środki, które należałoby wydać - łatwo zatem policzyć, że na ściągnięcie do nas paru osób ze Stanów nie ma co liczyć. Dodatkowo z Dougiem podróżuje Micheaud w charakterze szefa/wsparcia/zaplecza, więc i tak już na wejściu koszty rosną dwukrotnie.

Zarys wizyty jednak mamy. Najwięcej sensu miałoby sprowadzenie Douga na jakiś konwent poświęcony mandze i anime (największe organizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i bodaj Katowicach). Na tego typu imprezach Doug bywa w Stanach, taki też charakter miało wiedeńskie Aninite. I teraz pojawia się kilka "jeśli"... ;) Mianowicie szanse na ściągnięcie Douga do Polski zaistniałyby, jeśli:
- przynajmniej ze stu fanów zadeklarowałoby chęć pojawienia się na imprezie (i to na poważnie, nie na zasadzie "być może")
- udałoby się dogadać z organizatorami konwentu (załatwiając Dougowi i Micheaudowi wejściówki, stoisko oraz możliwość przeprowadzenia panelu/odbycia konferencji, a także opcję zajęcia jakiejś sali na spotkanie z fanami - wzorem Aninite, na którym taki plan powiódł się niemal bezbłędnie; niemal, bo czasu jednak było na to wszystko za mało)
- udałoby się zebrać środki, pozwalające na ściągnięcie Douga

Zasadniczo wszystko sprowadza się do finansów i popularności Douga w Polsce. Im więcej osób byłoby gotowych przyjechać na konwent, tym większe szanse na przekonanie organizatorów o opłacalności przedsięwzięcia. Bilety z dodatkowych wejściówek byłyby dla nich czystym zyskiem - opłacałoby się im zarówno udostępnić Dougowi stoisko, dać darmowe wejściówki i "poświęcić" salę/sale na określony czas. Nie ma się co jednak czarować, że polscy orgowie (wzorem tych z Austrii) załatwią mu przelot i pobyt. Te kwestie należałoby załatwić w inny sposób i tutaj zaczynają się schody. Znalezienie sponsorów przy obecnej popularności Douga w Polsce jest mało prawdopodobne, a w składki fanów na ten cel osobiście średnio wierzę (pomijając już chęci samych zainteresowanych, musiałoby się zrzucić naprawdę dużo osób, żeby koszt na fana nie wypadł zbyt astronomiczny).

Tuż po Aninite mieliśmy nadzieję, że w ciągu kilkunastu miesięcy uda się coś konkretnego załatwić, ale wstępne rozeznanie (nie mylić z konkretnymi krokami) pozbawiło nas zbyt radosnych złudzeń.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez Krelian » Wt sty 04, 2011 7:55 pm

może po prostu trzeba poczekać aż Doug i i całe TGWTG stanie się u nas bardziej popularne
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez amek » Wt sty 04, 2011 9:02 pm

Krelian napisał(a):może po prostu trzeba poczekać aż Doug i i całe TGWTG stanie się u nas bardziej popularne

I jeżeli dobrze pójdzie to Doug będzie w Polsce ok 2015 r. Cóż... czas pokaże
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez Akane » Wt sty 04, 2011 9:20 pm

Tak źle to może nie będzie ;) Tempo w jakim przybywa osób zainteresowanych produkcjami Douga (i nie tylko, co cieszy), jest naprawdę spore. A im więcej będzie zagorzałych fanów, tym większe szanse na rozpoczęcie konkretnych działań. Na razie jest na to na pewno za wcześnie, ale jeśli uda się rozkręcić serwis i forum, to będzie można zacząć kombinować. Zresztą pamiętajcie - w kupie siła ;) Z tego względu staramy się zebrać jak najwięcej osób chętnych do pomocy, choćby przy tłumaczeniach, z tego względu zachęcamy skupionych wokół TGWTGpl ludzi do aktywności. Silna, jednolita i zgrana ze sobą grupa fanów, będzie mieć szanse wpłynięcia choćby na organizatorów konwentów i na przekonanie ich, że przyjazd Douga do Polski naprawdę ma sens.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez DoubleFace » Wt sty 04, 2011 10:07 pm

Jest rozwiązanie, przekonać fanów Niekrytego Krytyka do Douga. Z wykonaniem może być tylko ciężko...
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Re: Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez Krelian » Wt sty 04, 2011 11:35 pm

ale po co ? to całkiem inny "target" (grupa docelowa :P)
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez Akane » Śr sty 05, 2011 1:54 pm

Nie tak znowu całkiem. Fakt, są osoby, dla których NC nie jest śmieszny (za mało żartów o pederastach, wódce etc. - ach, złośliwa baba ze mnie :P), ale przecież wielu fanów poznało Critica niejako dzięki NK i, co najważniejsze, polubiło Douga. Jestem pewna, że osoby ceniące dobry humor, które zetknęły się z recenzjami filmów Niekrytego, byłyby zachwycone możliwością odkrycia faceta, dzięki któremu tak naprawdę wszystko się zaczęło.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez Kajanka » Pn sty 24, 2011 7:09 pm

A może udałoby się prościej i taniej? Zamiast ściągać Critica ze Stanów - poczekać, aż będzie w okolicy (gdzieś w Europie) i postarać się, by po drodze wpadł do nas. Na zasadzie trasy koncertowej, gdzie zalicza się kilka sąsiadujących miejsc. :P Tylko czy planuje jakąś wędrówkę do Europy...?
Obrazek

[ blog ] [ deviantart ] [ youtube ]
Avatar użytkownika
Kajanka
 
Posty: 338
Dołączył(a): N paź 24, 2010 7:36 pm
Lokalizacja: Gdynia :)

Re: Doug w Polsce - kiedy i jak?

Postprzez Akane » Wt sty 25, 2011 8:03 am

Chwilowo nic na ten temat nie wiadomo. Nie wiem też czy znalazłby czas na taką podróż krajoznawczą, na konwentach zwykle jest od pierwszego do ostatniego dnia i trudno mu się dziwić - na Aninite jego stoisko cieszyło się szalonym zainteresowaniem i pewnie jest tak samo na innych imprezach. Oczywiście zorientować by się można, ale i w takiej sytuacji konieczne byłoby zorganizowanie mu jakoś czasu i wynajęcie lokalu, w którym mógłby się spotkać z fanami. Podróż do Polski na 2-3 godziny w celu powiedzenia "Hej" i rozdania autografów raczej by nie wchodziła w grę (jazda pociągiem swoje trwa, z kolei opłacenie biletu lotniczego do Polski i potem z Polski do Stanów - żeby mógł sobie wrócić, znowu swoje kosztuje). Zobaczymy jak to będzie, może uda nam się podpytać go przy okazji jakby on widział swoje odwiedziny w naszym kraju i z jakimi dokładnie nakładami finansowymi by się one wiązały.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron