That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Dyskusje na pozostałe tematy dotyczące Douga Walkera

Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Gik » N wrz 11, 2011 9:59 pm

Witam. Mam ochotę na dyskusję.

A więc. LP w wykonaniu Nostalgia Critica. Mam do szanownej społeczności tego forum takie oto pytanie: czy uważacie, że to, co wrzucił parę dni temu, jest wartościowym contentem? Zajmuję się stroną o Let's Play (na naszym polskim poletku nazywamy to "Zagrajmy w"), parę abominacji w swoim życiu widziałem, jeśli chodzi o tę kategorię internetowej działalności, ale mój Boże... to jest LP w wykonaniu człowieka, który w zasadzie utrzymuje się z robienia filmów. Ja wiem, że może nie miał czasu, aby zrobić kolejnej... nazwijmy to "recenzji" jakiegoś filmu, który z nostalgią w zasadzie nie ma nic wspólnego, ale jakieś standardy chyba trzeba mieć, prawda?

A więc czym jest zagrajmy w Bart's Nightmare Douga Walkera? Kakafonią. Ja wiem, że znakiem rozpoznawczym jego "alter ego" jest wrzeszczenie falsetem i wymachiwanie łapami przed kamerą. W czym problem? To już przestało być zabawne jakieś 2 lata temu. Wierzcie mi, przerobiłem już takich Let's Playerów/Recenzentów gier jak Armake21 (i jego trzy inne inkarnacje), FattMannJudgeth, PlayItBogart, czy Angry Video Game Nerd i wierzcie mi, oni wiedzieli, kiedy schematy przestają bawić, a zaczynają irytować. No prawie wszyscy, James Rolfe nadal trzyma się AVGN'a, choć to jest głównie wina powiązania ze ScrewAttack. Czyli w skrócie - nie, darcie ryja i rzucanie randomowymi przekleństwami już od dawna nie jest zabawne. Zresztą, gra, do której DW nagrywa komentarz nie wygląda na trudną, tym bardziej doskonale widać, że Walker w swoim LP miejscami SPECJALNIE przyjmuje obrażenia, a następnie dostaje z tego powodu apopleksji. Cały czas narzeka, że wydarzenia, które widzi na ekranie są bez sensu. Well duuuuh, rozgrywka dzieje się podczas snu, to ma być bez sensu. Co więcej, narzeka na to, że gra cały czas wprowadza nowe elementy do rozgrywki. Straszne.

Obrońcy tego LP napiszą - "No ale przecież to nie DOUG WALKER gra w tę grę, tylko NOSTALGIA CRITIC, to część jego alter ego, musi się trzymać pewnych schematów". I właśnie z tym mam problem. Schemat, który pozwolił Walkerowi zdobyć uznanie wśród nerdów, którzy są gotowi kupić na DVD coś, co mają za darmo do obejrzenia w Internecie (srsly, wtf?), w świecie LP zwyczajnie się nie sprawdza. Wiadomo, są gusta i guściki. Jedni szukają w lets play'ach opinii innych ludzi o przechodzonych grach, ciekawostek o nich, może jakichś anegdot. Inni chcą poznać grę z perspektywy innej osoby. A jeszcze inni po prostu chcą zobaczyć jak koleś drze mordę, no bo po co się przecież wysilać i szukać wartościowych filmów. Serio, wy też w wolnych chwilach załączacie sobie film na YT, czy jakimś innym serwisie "filmikowym" produkcje, które nie przekazują absolutnie nic, oprócz bluzgów? Końcówka była wręcz upokarzająca.

Znowu - wiem, że Doug nie miał czasu. Ale po co wypuszczać takie popłuczyny? I to jeszcze pod szyldem Nostalgia Critica? Nie lepiej było, gdyby po prostu powrzucał jakieś fragmenty ze spotkań z fanami? Rozmowy ze Spoonym, czy Sad Pandą może? Nawet oskryptowane (jakkolwiek sztucznie one by nie wychodziły - Spoony im jest starszy, tym gorszym jest aktorem. A z aktorstwa chciał zarabiać na życie, heh). Fanbaza dostanie zawału, jeżeli nie dostaną co tydzień nowej dozy wrzasków i pisków, czy jak?

A i mam ostatnie pytanie - czy jest tu ktoś, komu ten LP się podobał? Błagam was, powiedzcie mi CO było tam takiego dobrego? Cokolwiek.

W sumie jest jeden profit z tego cyrku. Walker dostarczył materiału do bdb odcinka retsupurae:
http://blip.tv/slowbeef/retsupurae-vs-t ... ic-5535142
Gik
 
Posty: 8
Dołączył(a): N wrz 11, 2011 8:56 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Kolmyr » N wrz 11, 2011 10:08 pm

Powiem wprost ten filmik mi się nie podobał ale nie gnoiłbym Douga z tego powodu jakoś szczególnie. Fani spamowali go wiadomościami o tym żeby zrobił taką wściekłą recenzję gry /LP i on to zrobił . Nie sądzę żeby byl to poważny Let's Play z jego strony tylko zwykła odpowiedź na prośby fanów i tyle. Ludzie chcieli to dostali.
Avatar użytkownika
Kolmyr
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 173
Dołączył(a): So lip 30, 2011 10:11 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Gik » N wrz 11, 2011 10:14 pm

To tylko pokazuje poziom większości jego fanbazy. Jutro jak będzie mi się chciało, to poszukam paru soczystych komentarzy pod filmikiem retsupurae.
Gik
 
Posty: 8
Dołączył(a): N wrz 11, 2011 8:56 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Gaido » N wrz 11, 2011 10:36 pm

Doug nie miał czasu zrobić pełnoprawnej recenzji, więc szukał czegoś co można zrobić szybko i przyjemnie. Lets Pleje spełniają te warunki w dodatku są popularne, więc nic dziwnego, że chciał spróbować tej formy. Nikt nie mówił, że będzie to dobre. Po prostu "coś miało być", bo zasadą jest, że w środę rankiem ma się pojawić coś nowego. Podobnie tydzień wcześniej też zamiast wstawić nową recenzję umieścił komentarz do starej. Bo na nic innego nie było czasu. Mnie ten odcinek ni ziębi, ni grzeje. Pewnie do niego już nie wrócę, ale rozumiem skąd wynika ta jakość i po prostu czekam na następny filmik...
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Kolmyr » N wrz 11, 2011 10:45 pm

Tak w ogóle głupie wydaje mi się jakieś piętnowanie tego Let's Playa bo przecież nie sądzę żeby sam autor potraktował temat na serio. Bardziej była to pewna parodia wszelkich wściekłych Let's Playów i tyle . A ten filmik który tu wrzuciłeś mówiąc że jest bardzo dobry... no cóż mi się wcale nie podobał. Dwójka trolli internetowych czepia się kogoś tak jakby niewiadomo jak zgrzeszył a on po prostu podszedł lekko do tematu spełniając prośby widzów i nawet nie wyszło to aż tak strasznie choć mi faktycznie do gustu nie przypadło.
Avatar użytkownika
Kolmyr
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 173
Dołączył(a): So lip 30, 2011 10:11 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez roofix » N wrz 11, 2011 11:03 pm

uznanie wśród nerdów, którzy są gotowi kupić na DVD coś, co mają za darmo do obejrzenia w Internecie

Trochę nie w temacie, ale wiele filmów można obejrzeć w Sieci, lepszych, gorszych. I prawem rynku jest to, że jak komuś się podoba, może go sobie kupić i mieć na płytce DVD, w pudełku. Podobnie jest z muzyką - po co kupować płyty, skoro muzyka jest do słuchania i nawet pobrania z Sieci?. Cóż, ludzie i tak kupują. Nie widzę więc problemu.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez ichabod » Pn wrz 12, 2011 1:40 am

Ja ogólnie Let's Playów już nie oglądam, bo choć chciałem się do tego formatu przekonać, to generalnie większość usypia, a już nasi rodzimi autorzy są nudni jak flaki z olejem. W sumie lubiłem SWAT4 czy Phantasmagorie w wykonaniu Spooniego, ale to było dawno, jak jeszcze był śmieszny (he he). Tak więc tego LP Douga też wyłączyłem po minucie, bo był nudny. Ot, tyle, raczej nie masz się co spodziewać żywiolowej dyskusji, bo generalnie ludzie ten filmik zlali, mało komu się podobał, to i nie ma o czym gadać. Chyba ze ktoś jest bezkrytycznym fanatykiem albo hejterem z nadmiarem wolnego czasu ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Akane » Pn wrz 12, 2011 7:49 am

Gik napisał(a):Schemat, który pozwolił Walkerowi zdobyć uznanie wśród nerdów, którzy są gotowi kupić na DVD coś, co mają za darmo do obejrzenia w Internecie (srsly, wtf?)

Jak już mądrze powiedział roofix - w sieci teoretycznie wszystko jest za darmo, ale jeśli ktoś jest fanem danego filmu/zespołu/kabaretu (i wymieniać można by długo), to da temu wyraz poprzez zakupienie oryginalnego DVD. Szaleństwo? Idiotyzm? Nie, okazanie zwykłego szacunku twórcom. Pomijam już fakt, że na płytach DVD TGWTG zawsze znajduje się sporo materiałów, których w sieci nie ma i nie będzie.

Pisząc dalej o "poziomie fanbazy", trochę wsadzasz kij w mrowisko. Fanbojów u nas co prawda nie znajdziesz, ale śmiało można powiedzieć, że 90% aktywnych u nas użytkowników, to prawdziwi miłośnicy Douga Walkera. Gdybyś jednak przejrzał choć część naszych tematów wiedziałbyś, że wobec niego nie jesteśmy bezkrytyczni, a od jego filmików oczekujemy czegoś więcej niż "wrzasków i pisków". Tak się złożyło, że wypowiadają się tu głównie osoby pełnoletnie, pracujące/studiujące, nie do końca odpowiadające Twojej wizji "nerdów" zapatrzonych w NC.

To, że Let's Play Ci się nie podobał - w porządku. Ja go nawet jeszcze nie oglądałam i przyznam, że jakoś nie czuję potrzeby natychmiastowego nadrabiania zaległości, bo istotnie ostatnie recenzje Douga nie są zbyt udane. Ale trochę co innego jest napisać "ten odcinek był do dupy", a co innego przy okazji jechać (mniej lub bardziej subtelnie) po ludziach, którzy są fanami autora "dupnego odcinka".
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez BTM » Pn wrz 12, 2011 8:48 am

Bardziej była to pewna parodia wszelkich wściekłych Let's Playów i tyle .


I to jest praktycznie jedno zdanie, które powinno zakończyć ten temat ;>

Zresztą, sam Critic na początku przyznaje, że jego recenzje gier były koszmarne.

którzy są gotowi kupić na DVD coś, co mają za darmo do obejrzenia w Internecie (srsly, wtf?)


Pomijając masę materiałów, które nie są dostępne on-line tj. bloopers, komentarze, odcinki specjalne etc. No i jak już wcześniej wspomniano - jest to forma wyrażania uznania i wspierania osób, które lubisz. Każdy prawdziwy fan pewnie bez problemu wyda te parę złotych na DVD a nie pójdzie raz na piwo, bo oglądanie ekskluzywnych materiałów on-line w tym wypadku jest nawet większym chamstwem niż ściąganie pirackich kopii gier czy filmów.

A i mam ostatnie pytanie - czy jest tu ktoś, komu ten LP się podobał?


Mi się nie podobał, ale to praktycznie z tego samego powodu, co nie podobają mi się ostatnie AVGN - to już było. Było i to było zrobione już tyle razy, że nie można do tego ... "gatunku" ... dodać nic więcej. I ilość narzekania / rzucania mięsem zdecydowanie przypomina polskie "Zagrajmy w", w których każdy 12-14 latek gra w Minecraft używając słowa opisującego najstarszy zawód świata jako przecinka.
Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Gik » Pn wrz 12, 2011 9:04 pm

Pora odpowiedzieć. Znowu. Ech. Zacznę od góry.

@Gaido
"Coś miało być" nie jest usprawiedliwieniem. Walker poprzez swoje filmiki zarabia na życie, powinien utrzymywać odpowiedni poziom, jeżeli chodzi o produkcję filmików. Ten LP tylko pokazuje, że może on wrzucić na stronę dosłownie każdy chłam, a i tak mu się to opłaci.

@Kolmyr
Tak w ogóle głupie wydaje mi się jakieś piętnowanie tego Let's Playa bo przecież nie sądzę żeby sam autor potraktował temat na serio. Bardziej była to pewna parodia wszelkich wściekłych Let's Playów i tyle .


Parodia wszelkich wściekłych Let's Playów? Takich w stylu Armake'a21, czy FattManna? Takich, które nie śmieszą już od jakichś 2 lat? To tak, jakby ktoś u nas zrobił parodię Luntka, albo Gracjana Roztockiego. Albo gdyby na TGWTG ktoś zrobił parodię Irate Gamera. Oh wait...

http://thatguywiththeglasses.com/videol ... le-feature

A ten filmik który tu wrzuciłeś mówiąc że jest bardzo dobry... no cóż mi się wcale nie podobał. Dwójka trolli internetowych czepia się kogoś tak jakby niewiadomo jak zgrzeszył a on po prostu podszedł lekko do tematu spełniając prośby widzów i nawet nie wyszło to aż tak strasznie choć mi faktycznie do gustu nie przypadło.


Retsupurae to trolle ponieważ? Zajmują się wyśmiewaniem okropnych LP, a produkt Nostalgia Critica jak najbardziej się do tego zalicza. Prawdę mówiąc, to bardzo bym się ucieszył, gdyby ktoś się tym zajął na polskim YT. Może wtedy nie było on zaśmiecany milionami zagrajmy w Minecraft, czy inne Call of Duty w wykonaniu 10 - cio latków. A zamienić irytujący materiał na coś, co jest faktycznie zabawne to sztuka.

@Roofix

Muzyka, czy filmy na DVD są twórczością artystyczną - lepszą, lub gorszą. NC wykorzystuje dzieła innych osób bez ich zgody, rzucając przy tym hasłem "Fair Use" na lewo i prawo. Gdyby to zostało w Internecie, to ok, ale Walker SPRZEDAJE płyty DVD z materiałami, do których absolutnie nie ma on żadnych praw, a w takim wypadku usprawiedliwianie się "Fair Use" na wiele się nie zda. AVGN musiał wywalić wszystkie fragmenty z filmów, które wykorzystał w swoich recenzjach (np. "Rocky). W sumie nie wiem, dlaczego nikt go jeszcze nie pozwał. Prawdopodobnie duże wytwórnie filmowe albo nie zawracają sobie nim głowy, albo jest to typowy los "Internetowej gwiazdy". Jeżeli jesteś znany w Internecie, to znaczy, że nie jesteś znany w ogóle.

@ichabod

Tak więc tego LP Douga też wyłączyłem po minucie, bo był nudny. Ot, tyle, raczej nie masz się co spodziewać żywiolowej dyskusji, bo generalnie ludzie ten filmik zlali, mało komu się podobał, to i nie ma o czym gadać. Chyba ze ktoś jest bezkrytycznym fanatykiem albo hejterem z nadmiarem wolnego czasu ;)


Skoro nie oglądałeś, to po co się na ten temat wypowiadasz? Pisałem już - LP oglądałem niejako z obowiązku, normalnie też bym wyłączył po minucie. Zresztą - czy wyłączyłeś filmik po minucie, czy pięciu, i tak tych parę centów poszło do kieszeni Douga. Może komuś jednak podobał się najnowszy filmik Critica? Pod filmikiem na TGWTG jakoś widzę tylko pozytywne komentarze. Widziałem tutaj jedną osobę, która miała awatara z Guybrushem Threepwoodem (?), bardzo jej się te krzyki podobały. Może mi ta osoba wytłumaczy, co było w tym takiego dobrego? "Hejter", heh, to hasło stało się już praktycznie internetowym memem.

@Akane

1 akapit: To, co napisałem Roofixowi.

2 akapit: Przyznaj szczerze, TGWTG.com nie jest zbytnio popularne w Polsce, dlatego pisząc "większość fanbazy" miałem na myśli osoby, które wypowiadają się na tamtej stronie.

3 akapit: Przynajmniej znasz mój punkt widzenia i niczego nie udaję. A swoje zdanie uzasadniłem.

@BTM

1 akapit: Ale jaki to ma związek z tematem? O ile jego recenzja gry była koszmarna, to jego LP jest upokarzający.

2 akapit: Lol, PARĘ złotych? Ok, zajrzyjmy na TGWTG store. Powiedzmy, że chcę kupić DVD#1. Kosztuje on 10$. W chwili, gdy piszę te słowa, kurs dolara amerykańskiego w stosunku do polskiej złotówki wynosi 3.18. Przesyłka do Europy kosztuje 8$. A więc, 18$ pomnożyć przez 3.18 daje nam... 57, 24 PLN. Ale co ja tam będę takie starocie kupował, lepiej zamówić DVD#2! Zobaczmy, 17$ plus przesyłka... 25$, co w przeliczeniu na złotówki daje nam... 79 zł 50 gr. Wiesz co ja kupiłem za 50 groszy więcej? Edycję kolekcjonerską serii "Zabójcza broń", cztery filmy, każdy w wersji reżyserskiej. Ale co tam, za tę samą cenę mogę przecież mieć amatorskie produkcje ze skradzionymi materiałami oraz jedną, czy dwoma bonusowymi recenzjami, które i tak prędzej, czy później trafią do Internetu. Tak było AVGN'em, Happy Tree Friends i paroma jeszcze bardziej hipsterskimi seriami internetowymi. A, i jeszcze bloopery! DVD#2 wraz z autografem od samego "celebryty" kosztowało pierwotnie 25 dolarów, czyli wraz z przesyłką wyniosłoby to ponad 100 zł.

3 akapit: Odsyłam do mojej wypowiedzi dot. Retsupurae.

Uf. Znowu. Mam nadzieję, że tym razem moje "wypociny" nie zostaną usunięte przez jakiś głupi błąd. Anyway, byłoby miło, gdyby wypowiedział się ktoś, kto widział/podobał mu się ten LP. Do następnego.
Gik
 
Posty: 8
Dołączył(a): N wrz 11, 2011 8:56 pm

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron