That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Dyskusje na pozostałe tematy dotyczące Douga Walkera

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Puty » Pn wrz 12, 2011 9:19 pm

Pod filmikiem na TGWTG jakoś widzę tylko pozytywne komentarze.

I dlatego filmik ma taką słabą notę? Poprzełączaj kolejne strony z commentsami a zobaczysz, że ton wypowiedzi userów jest mocno przemieszany. A i negatywów jest całkiem sporo.
Zajmują się wyśmiewaniem okropnych LP

Jedziesz po Dougu a tymczasem ja aż parsknąłem jak to przeczytałem. Naprawdę ambitne zajęcie x). Nie ma to jak internetowi wojownicy o prawdę i sprawiedliwość x).
W sumie ciekawe wnioski z tą sprzedażą. Sam zupełnie zapominam, że NC sprzedaje płytki.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez ichabod » Pn wrz 12, 2011 9:23 pm

Zresztą - czy wyłączyłeś filmik po minucie, czy pięciu, i tak tych parę centów poszło do kieszeni Douga.

Jak tam Dougowi pieniążków nie żałuję, tym bardziej, że niespecjalnie mnie to kosztuje, niech ma te parę centów na zdrowie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez UncleMroowa » Pn wrz 12, 2011 9:39 pm

Walker SPRZEDAJE płyty DVD z materiałami, do których absolutnie nie ma on żadnych praw, a w takim wypadku usprawiedliwianie się "Fair Use" na wiele się nie zda.

Chyba to nie do końca prawda. Z tego co widzę na AwesomeStore i w kilku innych miejscach (DVD sam nie posiadam, więc niech ktoś mnie tu poprawi, jeśli wprowadzam w błąd), żadna z tych płytek nie posiada "regularnych" odcinków Nostalgia Critica. Większość z nich to AskThatGuy, TheBumReviews i kilka specjalnych odcinków NC (recenzje gier, odcinek na Boże Narodzenie, itd.). Jedyna, bardziej "tradycyjna" recenzja NC to Turecki Rambo, na którego recenzje miał zresztą pozwolenie dystrybutora (którym jest DarkMaze, zaprzyjaźniony z ChannelAwesome).

Jeśli chodzi o sam filmik - Myślę, że intencją Douga było po prostu uniknięcie zbyt dłużącej się pustki na stronie - przyjeło się jakoś, że filmik jest co środa i fani tego oczekują ( a już tydzień wcześniej był tylko komentarz audio) ; a że filmik wyszedł słabo- to widać od razu. Wciąż, przy wypuszczaniu takiej ilości materiału, wzloty i upadki formy są nieuniknione. Choć przyznam, że sam wolałbym, gdyby jednego tygodnia po prostu nic nie wypuszczał.
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Akane » Pn wrz 12, 2011 9:42 pm

Gik - wszystko fajnie, ale chyba już się zorientowałeś, że nie znajdziesz tu osoby zachwyconej LP. Chcesz wiedzieć, co ludzie w tym widzą? Spytaj na tgwtg.com (gdzie zresztą wyraziłam swoją dezaprobatę, ale komentarzy pozytywnych nie brakuje).
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez BTM » Pn wrz 12, 2011 10:05 pm

1 akapit: Ale jaki to ma związek z tematem? O ile jego recenzja gry była koszmarna, to jego LP jest upokarzający.
Taki ma to związek, że w ten sposób Doug pokazuje, że śmieje się sam z siebie - nie wiem więc czemu dalej traktujesz to jako "poważny Lets Play". Ja rozumiem, że podobnie jak my jesteśmy fanami Douga, Ty jesteś fanem LPejów i każdy z nich traktujesz poważnie.

NC wykorzystuje dzieła innych osób bez ich zgody, rzucając przy tym hasłem "Fair Use" na lewo i prawo.
Tu już ktoś inny to sprostował. Poza tym, nawet gdyby umieszczał na DVD normalne odcinki, to wciąż było by to Fair Use czy Ci się to podoba, czy nie - takie prawo. Zresztą, wrzucanie LPejów na YT i zarabianie na reklamach też w takim wypadku było by nie zgodne z prawem.

Lol, PARĘ złotych?
Lol, tak - zauważ, że Polska nie jest krajem docelowym dla sprzedaży towaru przez Douga - ba! Powiem więcej, z tego co rozmawiałem z Dougiem i Mikiem, to chłopaki niechętnie wysyłają towar do Europy, bo na wysyłce pojedynczych DVD tracą przez wysokie koszta transportu. Ale wracając - $10? To mniej niż 3 BigMac, czyli raczej nie dużo jeżeli bierzesz pod uwagę, że nie jest to produkcja masowa. Wciąż piszesz błędnie o kradzionych materiałach, pomijam. Zabójcza broń - ok, coś, co sprzedało się już w pierdyliardzie kopii, każdy ma z gazety, pisma czy wrzutki do skrzynki pocztowej. Wersja z autografem? Ktoś Cię zmusza? Jeżeli bardzo chcesz, a wolisz oszczędzić może dać Dougowi do podpisania na dowolnym konwencie, na którym uczestniczy. Ba - podpisze Ci się nawet na puszce po RedBull jak bardzo chcesz. Za free.

Serio, wydaje mi się, że celowo przeinaczasz albo przeoczasz niektóre fakty, tylko po to, żeby pokazać jaki to Doug jest be. Po co? Tak Cię zabolała jego recenzja, że specjalnie zarejestrowałeś się na forum? I po co wciąż nawołujesz o ludzi, którym się podobało, skoro wychodzi na to, że (wśród polskiego fandomu TGWTG) nie podobało się praktycznie nikomu - każdy się z Tobą zgadza, że było to słabe i żenujące.
Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez WironPL » Pn wrz 12, 2011 10:23 pm

Od razu zaznaczę - LP Critica mi się nie spodobał, to według mnie jego najgorszy film i spodziewam się że pojawi się w kolejnym top 11 Fuck Ups. Obejrzałem też retsupurae. Jest jeszcze gorsze od materiału który komentują.

W czym problem? To już przestało być zabawne jakieś 2 lata temu. Wierzcie mi, przerobiłem już takich Let's Playerów/Recenzentów gier jak Armake21 (i jego trzy inne inkarnacje), FattMannJudgeth, PlayItBogart, czy Angry Video Game Nerd i wierzcie mi, oni wiedzieli, kiedy schematy przestają bawić, a zaczynają irytować.


Problemem nie jest to że te filmy w magiczny sposób przestały być zabawne, tylko się niektórym przejadły, skończyła się na nie moda. Są ludzie którzy nie obejrzeli 100+ wściekłych Let's Playów i wciąż mają fun z ich oglądania.

Retsupurae to trolle ponieważ?

Katują słuchaczy kiepskimi mikrofonami. W ich głosie i wypowiedziach czuć snobizm jakby ktoś puścił im ten materiał zamiast ulubionej opery. Co chwile rzucają komentarze w stylu "to miało być śmieszne?" "ten gość jest popularny?" itd. Twierdzą że darcie się nie jest śmieszne, po czym robią to samo. Po jednym filmiku stwierdzają że NC szedł na psy. Jedyne co tam było dobre to że nie przeklinali - tym się różnili od 10 latków z youtuba. Gdy się ich słucha ma się przed oczami Comic Book Guy'a z Simpsonów. Nawet rzucają jego powiedzonko "worst [cośtam] ever". Mógłbym nakręcić komentarz jak bardzo słaby i irytujący jest ich komentarzu.

którzy są gotowi kupić na DVD coś, co mają za darmo do obejrzenia w Internecie (srsly, wtf?),

To się nazywa "Freemium" Chcesz kupić, kupujesz dostajesz dodatkowe materiały oraz łechcesz swojego wewnętrznego nerda. Nie chcesz, nie kupujesz, oglądasz za darmo. Możesz nawet nagrać nawet słaby filmik na jego temat.

Wiesz co ja kupiłem za 50 groszy więcej? Edycję kolekcjonerską serii "Zabójcza broń", cztery filmy, każdy w wersji reżyserskiej.

"Ja nawet tych 50 groszy bym za to nie dał. Za tą samą cenę mógłbym mieć Deamon's Souls, porządną grę która starczyła by mi na setki godzin rozrywki. Zamiast tego mógłbym aż 4 średnie filmy akcji, które puszczane są na TVN i dodawane do gazet. "
Widzisz, można by tak dyskutować w nieskończoność co bardziej się opłaca i nie za bardzo ma to sens.
WironPL
 
Posty: 3
Dołączył(a): N lis 28, 2010 7:32 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez roofix » Pn wrz 12, 2011 10:28 pm

Nie widzę problemu w sprzedawaniu tego typu rzeczy - jak ludzie chcą, to im tego nie zabronisz, prawda? Masz na myśli też te prawa autorskie, hm? Kto to pojęcie rozszerzył do obecnej postaci (może chciał dobrze), pewnie się teraz w grobie przewraca. Normalną rzeczą jest przewijanie się różnych scen, motywów, łączenie ich, a prawa autorskie to tylko hamują.
Co innego plagiat, to już problem. Cytowanie, przerabianie, wykorzystanie fragmentu innego dzieła, czy też nawiązywanie do niego to motyw stary jak świat. Od zawsze ludzie wykorzystywali coś, co już było, inspirowali się tym. Już w starożytności parodiowano Homera, a Wokulski ciskał wściekły tomem "Ballad i romansów" Mickiewicza. Tak teraz robi się recenzje w prasie, telewizji, Sieci i ich ich twórcy nierzadko zarabiają na tym.
Z resztą wielu muzyków osiąga popularność na coverach, lub wykorzystuje motywy z innych utworów i zbija na tym popularność i nierzadko zarabia. A walka o prawa autorskie generalnie tylko niszczy dobry efekt i robi niepotrzebne problemy.
Puty: Usunąłem 2 ostatnie(niezbyt treściwe zresztą) posty, co by uniknąć debaty nad pojęciem troll.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Simulacrum » Pn wrz 12, 2011 11:03 pm

Obejrzałem wersję Retsupurae, dzięki którym filmik zyskał - od początku do jego końca.
Sam, ekhem LP tylko pokazuje sztampę 'Critica' - wrzaski i przekleństwa dawno już przestały być czynnikiem bawiącym moją osobę. Tutaj uległy one potrojeniu, atakując moje uszy niemiłosiernie i wywołując coraz większego facepalma.
Krótko: dzięki Retsom za ich komentarz, był on bardziej wartościowy niż dotychczasowy dorobek 'Critica'.



@Kolmyr
Na wielu forach za taką sugestię dostałbyś ostrzeżenie. Nie ma to jak brak argumentów zamaskowany losowym obrazkiem z neta.

@Wiron
Katują słuchaczy kiepskimi mikrofonami. W ich głosie i wypowiedziach czuć snobizm jakby ktoś puścił im ten materiał zamiast ulubionej opery. Co chwile rzucają komentarze w stylu "to miało być śmieszne?" "ten gość jest popularny?" itd.

Myślę, że takie pytania cisnęły się na usta nie tylko im, ponieważ kiedy się słucha kolesia bluzgającego cienkim głosem i biorącego za to kasę, poczucie absurdu jest nieodzowne.

Twierdzą że darcie się nie jest śmieszne, po czym robią to samo.

Jako parodia, jako sarkazm. Nieznane to panu formy?

Po jednym filmiku stwierdzają że NC szedł na psy. Jedyne co tam było dobre to że nie przeklinali - tym się różnili od 10 latków z youtuba.

Zapomniałeś dopisać 'od dziesięciolatków oraz NC'. Bo to właśnie NC robił, by nieudolnie ubarwić to..coś.

Gdy się ich słucha ma się przed oczami Comic Book Guy'a z Simpsonów. Nawet rzucają jego powiedzonko "worst [cośtam] ever". Mógłbym nakręcić komentarz jak bardzo słaby i irytujący jest ich komentarzu.

Dajesz. Chętnie obejrzę.

Ogólnie zabawnie mi się czyta niektóre wasze usprawiedliwienia tego faila w LP. Niemal jak odcinek Anny Maryi Wesołkowskiej.
Avatar użytkownika
Simulacrum
 
Posty: 9
Dołączył(a): So wrz 03, 2011 5:23 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Kolmyr » Wt wrz 13, 2011 12:20 am

Ok to teraz będę grzeczny i już nic brzydkiego nie napiszę . Postaram się być jak najbardziej rzeczowy i konkretny .

Najpierw postaram się odnieść do Gika.

Gik napisał(a):"Coś miało być" nie jest usprawiedliwieniem. Walker poprzez swoje filmiki zarabia na życie, powinien utrzymywać odpowiedni poziom, jeżeli chodzi o produkcję filmików. Ten LP tylko pokazuje, że może on wrzucić na stronę dosłownie każdy chłam, a i tak mu się to opłaci.


Widzisz jedni kupują ciuchy markowe a drudzy kupują w lumpeksach. W obu przypadkach ktoś na tym zarabia więc choć popieram wniosek o to żeby filmik NC były jak najlepsze to nie znaczy że na tych gorszych nie ma już prawa zarobić. Że fani byli przyzwyczajeni do regularnie wypuszczanych filmików to zrobił coś na szybko a przy okazji poszedł na rękę tej grupce która męczyła go o zrobienie czegoś tego typu, wyszło jak wyszło oby nie weszło mu to w nawyk.

Gik napisał(a):
Parodia wszelkich wściekłych Let's Playów? Takich w stylu Armake'a21, czy FattManna? Takich, które nie śmieszą już od jakichś 2 lat? To tak, jakby ktoś u nas zrobił parodię Luntka, albo Gracjana Roztockiego. Albo gdyby na TGWTG ktoś zrobił parodię Irate Gamera. Oh wait...

http://thatguywiththeglasses.com/videol ... le-feature


Nie wiem o co się tu ciskać . Dla mnie można robić parodie Luntka , Gracjana , Kaczyńskiego , Stalina , Irate Gamera i kogo tylko sobie jeszcze wymyśli parodiująca osoba. Ciebie nie śmieszą od dwóch lat ale kogoś innego mogą śmieszyć. Równie dobrze mogę zakazać produkcji komedii romantycznych bo mnie nudzą.

Gik napisał(a):Retsupurae to trolle ponieważ? Zajmują się wyśmiewaniem okropnych LP, a produkt Nostalgia Critica jak najbardziej się do tego zalicza. Prawdę mówiąc, to bardzo bym się ucieszył, gdyby ktoś się tym zajął na polskim YT. Może wtedy nie było on zaśmiecany milionami zagrajmy w Minecraft, czy inne Call of Duty w wykonaniu 10 - cio latków. A zamienić irytujący materiał na coś, co jest faktycznie zabawne to sztuka.


Tu odpowiedział Wiron w miarę celnie z mojej strony dodam że wyglądają na dwóch gości którzy znaleźli sobie jakiś słaby filmik i obśmiewając go bardziej starają się chyba połechtać swoje ego. Krytyka słabych Let's Playów wydaje mi się dość głupim pomysłem i zdaje mi się ,że służy raczej pokazaniu jacy to Panowie z Retsupurae nie są inteligentni i błyskotliwi choć bardziej przypomina mi to zwykłą falę hejtu a oni sami jak już powiedziałem przypominają ... yyy... dwa skrzaty leśne (w końcu obiecałem że będę grzeczny) . Jeśli chodzi o taką domową twórczość to wolę produkcje chwalące dobre Let's Palaye , recenzje czy inne filmiki internetowe niż takie które w dość niewyszukany sposób je krytykują. Zjechać kogoś łatwo a pochwalić już nie za bardzo. Może doszukuję się tu dziury w całym ale tak to po prostu odebrałem.

I tak na koniec odnośnie zarabiania na filmach przez NC i kupowaniu jego DVD. Nie wiem z czym tu można mieć problem tak jak już parę mądrzejszych osób pisało jak chcesz kupujesz jak nie to nie. Dla fana to przyjemność mieć takie DVD zwłaszcza kiedy są na nim również materiały niedostępne w internecie. Ty wolisz Zabójczą Broń kupić to proszę bardzo, ja nie bronię, sam lubiłem te filmy swego czasu ale nie wydałbym raczej na nie kwoty o której wspomniałeś. I cóż z tego że bym nie wydał ? A no nic . Ja będę miał swoją kolekcję Koszmaru z Ulicy Wiązów , Ty swojej zabójczej Broni a kto inny DVD NC. Takie czasy że każdy może wydać pieniążki na to na co chce i wydziwianie w tej kwestii wydaje mi się raczej niepoważne.


BTM napisał(a):Serio, wydaje mi się, że celowo przeinaczasz albo przeoczasz niektóre fakty, tylko po to, żeby pokazać jaki to Doug jest be. Po co? Tak Cię zabolała jego recenzja, że specjalnie zarejestrowałeś się na forum? I po co wciąż nawołujesz o ludzi, którym się podobało, skoro wychodzi na to, że (wśród polskiego fandomu TGWTG) nie podobało się praktycznie nikomu - każdy się z Tobą zgadza, że było to słabe i żenujące.


Strasznie mi się podoba ta wypowiedź i podpisuję się pod nią obiema rękami i nogami. NC nie był i nie będzie Let's Playerem zrobił jak już mówiłem parodię wściekłych Let's Playów , zrobił ją na szybko i moim zdaniem dla części jego fanów którzy go o to prosili. Czy był to filmik dobry? Nie. Czy jest sens wołania o pomstę do nieba za jego zrobienie i krytykowania NC tak jakby niewiadomo jaki grzech popełnił ? Zdecydowanie nie !




A teraz co do Pana Simulacrum.

Simulacrum napisał(a): Obejrzałem wersję Retsupurae, dzięki którym filmik zyskał - od początku do jego końca.
Sam, ekhem LP tylko pokazuje sztampę 'Critica' - wrzaski i przekleństwa dawno już przestały być czynnikiem bawiącym moją osobę. Tutaj uległy one potrojeniu, atakując moje uszy niemiłosiernie i wywołując coraz większego facepalma.
Krótko: dzięki Retsom za ich komentarz, był on bardziej wartościowy niż dotychczasowy dorobek 'Critica'.


Wow naprawdę było to bardziej wartościowe niż cały dotychczasowy dorobek NC ? moim zdaniem sam Top 11 poświęcony Batmanowi był o wiele lepszy od krytyki tego Let's Playa. Co więcej był bardzo rzeczowy i ciekawy a do tego nie przesiąknięty krzykami i wulgaryzmami.


Simulacrum napisał(a):@Kolmyr
Na wielu forach za taką sugestię dostałbyś ostrzeżenie. Nie ma to jak brak argumentów zamaskowany losowym obrazkiem z neta.


Przepraszam jeśli przesadziłem zostałem już za to skarcony pewnie słusznie choć dalej uważam że cała ta dyskusja jest nieco zbędna i przesadzona pod względem krytyki. Mam też nadzieję że tym razem odpowiadać Ci będzie ilość argumentów.

Simulacrum napisał(a):

Katują słuchaczy kiepskimi mikrofonami. W ich głosie i wypowiedziach czuć snobizm jakby ktoś puścił im ten materiał zamiast ulubionej opery. Co chwile rzucają komentarze w stylu "to miało być śmieszne?" "ten gość jest popularny?" itd.



Myślę, że takie pytania cisnęły się na usta nie tylko im, ponieważ kiedy się słucha kolesia bluzgającego cienkim głosem i biorącego za to kasę, poczucie absurdu jest nieodzowne.

Twierdzą że darcie się nie jest śmieszne, po czym robią to samo.



Jako parodia, jako sarkazm. Nieznane to panu formy?


No ok parodia i co z tego ? Trochę głupie że Parodiowali w NC w ten sam sposób w jaki on parodiował wściekłe Let's Playe.

Simulacrum napisał(a):Ogólnie zabawnie mi się czyta niektóre wasze usprawiedliwienia tego faila w LP. Niemal jak odcinek Anny Maryi Wesołkowskiej.


Pozwolę sprostować od razu swojego posta żebyś nie uznał go za usprawiedliwianie czegokolwiek. LP był słaby w moim odczuciu ale czepiam się tu formy jego krytyki. Uważam że należy spojrzeć na sam LP z pewnym dystansem biorąc pod uwagę okoliczności i cel jego stworzenia.

Wydaje mi się że jesteś jakoś negatywnie nastawiony a z tych ostatnich zdań idzie odnieść wrażenie że traktujesz nas nieco z góry. Ja tam widzę w większości wypowiedzi wiele ciekawych argumentów. W Twojej zaś widzę jedynie "NC jest gupi a Retsupurae fajne". Nie ma to jak zasłaniać brak argumentów... brakiem argumentów.
Avatar użytkownika
Kolmyr
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 173
Dołączył(a): So lip 30, 2011 10:11 pm

Re: Let's Play w wykonaniu Nostalgia Critica

Postprzez Simulacrum » Wt wrz 13, 2011 10:57 am

Wow naprawdę było to bardziej wartościowe niż cały dotychczasowy dorobek NC ? moim zdaniem sam Top 11 poświęcony Batmanowi był o wiele lepszy od krytyki tego Let's Playa. Co więcej był bardzo rzeczowy i ciekawy a do tego nie przesiąknięty krzykami i wulgaryzmami.

Ależ old vs new także nie było złe, z tego właśnie powodu! Dorobek spod znaku darcia gęby już nie, jest nudny, powtarzalny,schematyczny. Dopisz więcej epitetów.


No ok parodia i co z tego ? Trochę głupie że Parodiowali w NC w ten sam sposób w jaki on parodiował wściekłe Let's Playe.

Wiesz, taki argument by przeszedł gdyby chodziło o kogoś, kto takiego stylu nie używa w przeważającej części swojego contentu. To tylko kolejne, sztampowe wideo od NC, z takim samym, sztampowym stylem, który przestał być zabawnym

Pozwolę sprostować od razu swojego posta żebyś nie uznał go za usprawiedliwianie czegokolwiek. LP był słaby w moim odczuciu ale czepiam się tu formy jego krytyki. Uważam że należy spojrzeć na sam LP z pewnym dystansem biorąc pod uwagę okoliczności i cel jego stworzenia.

Mi właśnie wygląda bardziej na usprawiedliwianie, gdyż Retsupurae swoją formą krytyki nie aż tak odbiega od tego, co stosuje NC, tylko z większą ilością sarkazmu zamiast losowych bluzgów. I co ciekawe ta forma wielu z was mierzi. Interesujące.

Wydaje mi się że jesteś jakoś negatywnie nastawiony a z tych ostatnich zdań idzie odnieść wrażenie że traktujesz nas nieco z góry. Ja tam widzę w większości wypowiedzi wiele ciekawych argumentów. W Twojej zaś widzę jedynie "NC jest gupi a Retsupurae fajne". Nie ma to jak zasłaniać brak argumentów... brakiem argumentów.

Heh, serio uważasz, że mam się za lepszego z tego powodu, że mamy inne gusta? Lol. Błagam, poważnie teraz.
Wymówki tj. 'bo fani prosili', 'bo nie miał czasu na dopracowanie', 'bo parodiował' do mnie nie trafiają.
Jeśli widzisz w moich postach tylko "NC jest gupi a Retsupurae fajne", to radzę przestać odpisywać na moje posty.
Avatar użytkownika
Simulacrum
 
Posty: 9
Dołączył(a): So wrz 03, 2011 5:23 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron