That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Nie takie TGWTG święte...

Dyskusje na pozostałe tematy dotyczące Douga Walkera

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez MrSniffles69 » Pn cze 13, 2011 4:01 pm

Ness napisał(a):Czyli, jak widzę wątek rozmowy o "The Room" stąd: http://www.youtube.com/user/LCSintrax (zaczyna się od 3 strony w komentarzach) przeniósł się na forum. Na Roofixa podziałało hasło: "Śmiało, krytykuj".


Ah ... "kochany" LCSintrax. Jako, że siedzę trochę w polskiej scenie yt, a przynajmniej w polskiej scenie zagrajmy w , o tym panu słyszałem i to nie za dobrych rzeczy. Szuka afery tam gdzie jej nie ma. Nie będę przytaczał przykładów, bo zapewne niektórzy je znają. Zwykle czepiał się innych let's playerów (niezapominajka666, VVitchaven,Panczak84 oraz próbował u CTSG "próbował"), ale że teraz ekipy TGWTG? To coś nowego
Avatar użytkownika
MrSniffles69
 
Posty: 118
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:23 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez roofix » Pn cze 13, 2011 4:12 pm

Ech te stereotypy i płytkie myślenie. Tak się składa, że znam LCSintraxa, jego "team" i osoby, z którymi miał spory (śledziłem je). I stanąłbym w opozycji do Twoich słów, gdyż miałem okazję rozmawiać zarówno z nim, jak i Niezapominajką, VVitchavenem i panczakiem. Szczególnie o panu VV mam nie najlepsze zdanie (jego odpowiedzi do mnie to szczyt hipokryzji), ale rozumiem, że mogłeś nie znać sprawy tak dobrze. Radzę wysłuchać dokładnie jego pogadanki na te tematy, oraz zobaczyć screeny. Ewentualnie zapraszam na priv.
Ps. I nie że się czepia, ale prezentuje swoją opinię. Nie ważne tu jest, czy błędną, czy nie. Ma do tego prawo.
Ostatnio edytowano Pn cze 13, 2011 4:15 pm przez roofix, łącznie edytowano 1 raz
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez Ness » Pn cze 13, 2011 4:14 pm

Zwykle czepiał się innych let's playerów (niezapominajka666, VVitchaven,Panczak84


Nie chce robić offa, ale to nie było czepianie się... Ale jeżeli chcesz o tym pogadać, to zapraszam na Priva

EDIT: Roofix mnie uprzedził :P
Avatar użytkownika
Ness
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt lut 11, 2011 3:05 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez Akane » Pn cze 13, 2011 5:14 pm

Przejrzałam oczywiście przytoczony wątek na kanale YT i cóż mogę powiedzieć. Dobrze, że człowiek krytykujący TGWTG napisał coś więcej i jakoś swoje zdanie uzasadnia. Przynajmniej z chęcią poczytałam wypowiedzi, bo gdybym na wejściu zobaczyła hasło "NC jest do dupy, bo TAK" to bym od razu opuściła stronę ;) Zabrakło mi co prawda racjonalnego uzasadnienia, dlaczego to niby "Douga dupcia boli", no ale oczywiście każdy może wyciągać wnioski jakie mu się żywnie podoba.

A teraz coś do roofixa ;) Napisałeś "Ech te stereotypy i płytkie myślenie. Tak się składa, że znam LCSintraxa, jego "team" i osoby, z którymi miał spory (śledziłem je). I stanąłbym w opozycji do Twoich słów, gdyż miałem okazję rozmawiać zarówno z nim, jak i Niezapominajką, VVitchavenem i panczakiem." Przyznajesz zatem, że opieranie się na cudzym gadaniu jest bez sensu, bo nie sztuka narobić komuś koło nogi i powtarzać bezmyślnie negatywne opinie. Sztuka to porozmawiać bezpośrednio z człowiekiem i wyrobić sobie o nim własne zdanie. Myślę, że łatwiej Ci będzie zatem zrozumieć mój wściekły opór przeciw nagonce na Douga, którego miałam okazję osobiście poznać i który zachwycił mnie swoją osobowością. Różne rzeczy można mu zarzucić, niektóre pomysły miewa idiotyczne, a część odcinków NC wcale nie musi powalać na kolana. Ale Doug jako Doug jest przemiłym facetem i jemu koło nogi robić nie pozwolę ;) Ot co. Krytykę popieram (konstruktywną), polemikę uwielbiam i nie mam nic przeciw negatywnym komentarzom - byle ich autorzy nie ograniczali się w nich do inwektyw (przy czym i takie nie są z naszego kanału usuwane, co łatwo można sprawdzić). "Żyj i daj żyć innym" ;)

No i obiecana garść komentarzy z tgwtg.com (wszystkie spod recenzji "Niekończącej się Opowieści 3") w wersji pl:


Topska 01.05.2011 - 11:57

Stary pojechałeś w tej recenzji bat-gównem. Było ok, ale lepiej, żeby nie weszło ci to w krew. Wtedy już będzie to wyłacznie irytujące.

ymlebarr 01.05.2011 - 14:06

Nie widziałem recenzji, ale pozwolę sobie na parę przypuszczeń:
1) NC wykrzykuje ciąg bezsensownych i z niczym nie związanych wulgaryzmów
2) NC udaje, że się zabije
3) NC udaje, że traci zdrowe zmysły
4) NC wrzeszczy, że film powinien mieć więcej sensu
5) NC zalicza kompletne i nieodwracalne załamanie nerwowe

Stare, nieśmieszne, stęchłe.

ymlebarr 01.05.2011 - 15:42 [w odpowiedzi na fochy innych userów, że nie widział recenzji, a się wypowiada]

Niczego nie recenzowałem, ani nie zapowiadałem. Przewidziałem tylko użycie tego samego, niezabawnego materiału, na którym jedzie od ponad roku, do "zrecenzowania" tego filmu - i sądząc po innych umieszczonych tu komentarzach, przewidziałem słusznie.

Nie zrozumcie mnie źle, kiedyś NC był super. Jego recenzje "Kapitana Planety" i "Kazaama" wciąż są moimi ulubionymi, ale Doug zwyczajnie stracił "to coś", bo większość osób odwiedzających tę stronę nie dba już o jakość. Wie, że nie musi się już starać. Wszystko, co musi zrobić, to pokrzyczeć, powrzeszczeć i poprzeklinać, co zapewni mu mnóstwo odwiedzin każdego tygodnia. Każdy widz musi obejrzeć reklamę przed filmikiem, więc dostaje gwarantowaną kasę - co tydzień. Teraz wszystko rozbija się już o pieniądze, więc nie bądźmy naiwni (po co mieliby sprzedawać "Kickassię" na DVD, skoro można obejrzeć ją za darmo online?).

locusceruleus 01.05.2011 - 16:16

Pierwsza recenzja NC, która kompletnie mi się nie podobała. O co biega z tymi odniesieniami do gwałtu? Naliczyłam ich 4 czy 5. Nieśmieszne. Rzucenie "kurwa" 3 tysiące razy na minutę. Nieśmieszne. 30 latek nazywający małe dzieci "kutasami" i "sukami"? Nieśmieszny.
Turlanie się po podłodze w spazmach, niczym pacjent z psychiatryka... Na Boga... Doug, czas na jakieś leczenie.


exerticus 01.05.2011 - 19:04

Czy tylko mnie irytuje to, że Doug przegiął? Na serio, niech da na wstrzymanie.


locusceruleus 01.06.2011 - 00:56 [kolejny negatywny od tej osoby]

Więc... serio, czy tylko ja uważam, że Nostalgia Critic jest zabawniejszy, gdy parodiuje, tworzy coś złożonego, żartującego z różnych, charakterystycznych fragmentów danego filmu, niż gdy przeklina niczym dwunastolatek pragnący czyjejś uwagi, rzucający się wściekle, drący mordę i nabijający sobie CD na fiuta?


Akane 01.06.2011 - 04:15 [owszem, moje ględzenie]

Kocham Douga i Nostalgia Critica. I dlatego tak rozczarowała mnie ta recenzja. W niektórych scenach NC przypominał bardziej AVGN, niż siebie. A gdy "pieprzył" DVD? Pomyślałam tylko "Dobry Boże, nie! To nie jest śmieszne, to szalenie żenujące!". Mam nadzieję, że w kolejnym odcinku będzie więcej Critica, a mniej Nerda.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez Ness » Pn cze 13, 2011 5:23 pm

/Max off/

Akane, a co sądzisz o krytyce BT ( w tym Angry Joe) i tego, że (jeżeli to prawda) Spoony kasuje krytyczne komentarze?
Avatar użytkownika
Ness
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt lut 11, 2011 3:05 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez Akane » Pn cze 13, 2011 5:30 pm

Ness napisał(a):/Max off/
Akane, a co sądzisz o krytyce BT ( w tym Angry Joe) i tego, że (jeżeli to prawda) Spoony kasuje krytyczne komentarze?

Co do krytyki - każdy ma prawo co innego lubić i głupio mieć pretensje o inny gust. Co do Spoony`ego to ciężko mi się wypowiedzieć na jego temat, bo nie znam człowieka. Nie twierdzę, że w TGWTG w ogóle nie ma ludzi zapatrzonych w siebie, którzy nie tolerują odmiennego zdania i którzy dostają wścieku na widok negatywnych opinii na swój temat. Jedyne przy czym się upieram to to, że tego typu człowiekiem nie jest Doug.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez roofix » Pn cze 13, 2011 5:39 pm

@Akane Rozumiem Twój stosunek i uszanuję to. Po za tym, wspominałem tam o tym. Cytując "W dodatku autorzy strony i jednocześnie popularyzatorzy TGWTG w Polsce osobiście poznali Critica i mają dość pozytywne odczucia po tym."
Tak się składa, że w tej dyskusji nie poruszyliśmy wszystkich wątków, które przedstawiał każdy z nas, a szkoda. Sam jestem zwolennikiem dokładnego rozpatrywania zdania drugiej strony, ale szerokość tematu często to uniemożliwia. Stąd też przy okazji jestem zagorzałym przeciwnikiem zdań typu "Takie jest moje zdanie i jego się trzymam", lub "Nawet nie czytałem Twoich bzdur, bo wiem, że to głupoty". A z takim czymś się spotkałem (mówię tu o osobach, z którymi Sintrax był w "sporze").
Ale jestem ciekaw, jak byście odpowiedzieli na pozostałe zarzuty, bo to dość ostra krytyka.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Nie takie TGWTG święte - rozważania na temat cech teamu

Postprzez Akane » Pn cze 13, 2011 6:40 pm

Dobra, temat do dyskusji mamy wydzielony, więc rozważać możemy już bez spamowania ;) Zostałam poproszona o odniesienie się do większej ilości wypowiedzi ze wspomnianego kanału YT, co niniejszym czynię:

1. Blistered Thumbs - jako ludzie wydzierający się do kamery + Angry Joe i jego foch o 5 minutach na konferencji

Z BT oglądam chyba wyłącznie Joe i BenZaie, więc ciężko mi polemizować. Możliwe, że większość recenzentów skupionych w tym serwisie ogranicza się do bezmyślnego wrzasku i zbijania kasy z reklam. Osobiście uważam, że ani Joe ani BenZaie mord nie drą, ale możliwe, że ktoś ma inne zdanie (wiadomo, że dla jednego podnoszenie głosu to już krzyk, dla drugiego nie).
O tym, że Joe się obruszył o krótki czas na konferencji, słyszałam, ale nie wnikałam zbyt ostro w ten temat. Z komentarzy na BT wnoszę, że zdania były tu w każdym razie podzielone, mianowicie:
a) część osób uważała, że oburzył się na serio i miał rację
b) część osób uważała, że jego oburzenie było formą żartu, więc nie ma co się plutać
c) jeszcze inna część uważała, że zachował się jak kretyn, bo ostatecznie niech nie wymaga Bóg wie jakiej ilości czasu na konferencji - wszystkich rozumów nie pozjadał, a i popularność nie ta, by grymasić

Jak wspomniałam - materiału z tej konferencji z owym oburzeniem nie oglądałam, więc własnego zdania sobie nie wyrobiłam.

2. Wyłudzanie kasy

Nie wiem jak kiedyś, ale teraz rejestracja na tgwtg.com jest darmowa ;) Zaliczam się za to do "grona naiwniaków", którzy bulili za "szitowatą Kickassię". Po cholerę? Jak wiemy, są gusta i guściki. Mnie osobiście podoba się to, co robi Doug i stąd swego rodzaju "dołożenie się" do jego działalności. Doceniam to, że poświęca swój czas i kręci recenzje/skecze, które bawią wiele osób. Nie oczekuję, że będzie to robić za totalne friko. Zarabia w ten sposób na życie, ok - niech zarabia.

3. Denne i nieśmieszne filmiki TGWTG

No i znowu - jednych one bawią, innych nie. Jeśli twórczość konkretnego recenzenta ze wspomnianego teamu mi "nie leży", to zwyczajnie nie tracę czasu na oglądanie jego filmów. Nie jestem też zachwycona wszystkim, co stworzył Doug, Joe czy BenZaie - mają lepsze i gorsze recenzje, niektóre ich pomysły są idiotyczne, niektóre odcinki żenujące. Są recenzje, które lubię i oglądam po parę razy, są takie, które przemęczyłam raz i nie odpalę ich nigdy więcej, bo są imo "denne i nieśmieszne". Podkreślam - imo. Inni mogą się na nich pokładać ze śmiechu, jest to kwestia gustu.

4. Spoony kiedyś był świetny, teraz ssie

Nigdy nie lubiłam Spoony`ego, więc nie zauważyłam różnicy pomiędzy "before" i "after" ;)

5. Brak tolerancji na krytykę

Jak już wspomniałam - możliwe, że są ludzie w TGWTG, którzy rzeczywiście usuwają nieprzychylne im komentarze. Cóż, ich wola, choć moim zdaniem strzelają sobie w stopę, bo to mało poważne podejście. Każdy ma prawo do swojego zdania i tak długo, jak długo potrafi je z sensem wyrazić, jest w porządku.

6. Fanbojostwo + umiłowanie niskiego humoru, sztampy i rutyny

Za niskim humorem nie przepadam i z tego względu sporo recek NC uważam za nieudane. Nie podobają mi się te jego produkcje, w których stawia na flugi połączone z szukaniem dziury w całym. Powtarzanie w kółko tych samych żartów - zgadzam się, rutyna. Ale nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że wszystkie filmiki NC są nudne, płytkie, denne etc. Niektóre recenzje uważam za znakomite i chętnie do nich wracam. Oczywiście znowu - są one znakomite moim zdaniem, inni mogą oglądać je ze znudzonym wyrazem twarzy i skwitować prostym "Dno".

Reasumując - cieszy mnie, że są ludzie potrafiący wdać się w dłuższą dyskusję na temat "Dlaczego Channel Awesome ssie". Dobra krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a z polemiki może wyniknąć coś fajnego. Może z tych dyskusji zrodzi się recepta na sukces dla polskich recenzentów? ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Nie takie TGWTG święte - rozważania na temat cech teamu

Postprzez BTM » Pn cze 13, 2011 8:28 pm

1. Blistered Thumbs - jako ludzie wydzierający się do kamery + Angry Joe i jego foch o 5 minutach na konferencji
Wetnę się, ale akurat o tym Joe wspomina w ostatnim Vlogu - podobno miał umówiony wywiad 1 na 1, ale nikt nie poinformował odpowiednich ludzi i miał tyko dwie minuty. Jest o tym w 3ciej części Vlogu z E3 - podobno tam się spotkali i wszystko sobie wytłumaczyli.
Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Re: Nie takie TGWTG święte - rozważania na temat cech teamu

Postprzez Akane » Wt cze 14, 2011 8:19 am

Zbaczając nieco z tematu, ale wciąż trzymając się dyskusji odnośnie konstruktywnej krytyki... ;) Rano zaglądam na skrzynkę, a tam powiadomienie o komentarzu odnośnie "Kosmicznego Meczu". Treść następująca (co wrażliwsze na flugi jednostki uprasza się o pominięcie przytaczanej "myśli"):
"on jest zalosny uwaza ze ludzie sa debilami i mowi to co juz wiemy on by chcial zeby wszystkie filmy byly realistyczne tak jak skrytykowal dzien niepodleglosci po jakiego chuja ciota jebana to tylko film sci-fiction i troche komedii w wykonaniu willa smitha i fajnie sie oglada no chyba mi nikt niepowie ze on jest krytykiem pedal jebany i tak jest chujowym frikiem"

Szczerze Wam powiem, że jeśli część recenzentów z TGWTG usuwa komentarze tego typu, to szczególnie się im nie dziwię. I tym większy mam szacunek dla tych, którzy potrafią napisać to samo, ale bez wulgaryzmów i ubliżania recenzentom.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron