That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Nie takie TGWTG święte...

Dyskusje na pozostałe tematy dotyczące Douga Walkera

Nie takie TGWTG święte...

Postprzez roofix » N cze 12, 2011 11:10 pm

Hmm, tak mnie naszła mała sugestia - Critic zrobił recenzję "The Room". Była bardzo dobra. Tommy zażądał jej usunięcia i postraszył. A Dough, zamiast się dogadać, nasłał na niego swoich fanbojów (dając im "ciche" przyzwolenie na zasypanie go spamem), jakby zabolało go to, że komuś nie spodobała się jego radosna twórczość. W dodatku potem stworzył tę parodię, którą przy lepszej okazji prezentuje przed szeroką publicznością i jakby nie patrzeć, stawia postać reżysera w mocno niekorzystnym świetle.
A wy, jak sądzicie?
Osobiście uważam, że Tommy powinien był być raczej wdzięczny Criticowi za reklamę jego filmu i tym samym popularyzację twórczości. Jestem gotów się założyć, że dzięki tej recenzji liczba fanów filmu wzrosła. Rozchodzi się więc o kasę i prawa autorskie (ech ta własność intelektualna).
Ale czy to nie świadczy o Criticu? Czyżby wielkiego Douga uderzyła taka odpowiedź ze strony twórcy filmu (nie licząc usuwania jego kanałów z YT), że aż nasłał na niego swoich fanów i wręcz z niego kpi?
Kwestia wydaję mi się jest na dłuższą dyskusję. Sprawa recenzji "The Room" wywołała spore kontrowersje, czego efekty znamy.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez ichabod » Pn cze 13, 2011 2:18 am

Co było, to było, obecnie Tommy zarabia co miesiąc przyzwoitą kasę na The Room, m.in. dzięki Dougowi, a Doug dzięki tej recenzji i kontrowersjom zrobił sobie ogromna reklamę. Wszyscy są zadowoleni :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez Akane » Pn cze 13, 2011 8:12 am

roofix napisał(a):Ale czy to nie świadczy o Criticu? Czyżby wielkiego Douga uderzyła taka odpowiedź ze strony twórcy filmu (nie licząc usuwania jego kanałów z YT), że aż nasłał na niego swoich fanów i wręcz z niego kpi?

Mnie zastanawia co innego - czemu z całej siły usiłujesz udowodnić, że Doug to zadufany w sobie typ, którego boli wszelka krytyka jego twórczości? Najpierw wyskoczyłeś z tematem, że Doug usuwa niekorzystne komentarze na swojej stronie i nie umie przyjmować krytyki, potem usiłowałeś zarzucić mu, że nie potrafi też brać do siebie uwag widzów i jest na nie głuchy (oba argumenty zostały zbite, między innymi poprzez wspomnienie specjalnych odcinków, w których Doug nabija się z samego siebie i pokazuje własne wpadki). Teraz kolejne "jak to świadczy o Criticu". Ja się Dougowi nie dziwię. Robił swoje, zrecenzował film i nagle wyskakuje do niego twórca, informując o wytoczeniu procesu za złamanie praw autorskich i domagający się odszkodowania. Co jest samo w sobie absurdem, bo zgodnie z prawem (obowiązującym nie tylko w Stanach, ale i u nas) na potrzeby parodii czy recenzji, prawa autorskie do wykorzystanego materiału nie są wymagane. Twoim zdaniem powinien położyć uszy po sobie i wypłacić Wiseau odszkodowanie, które się mu nie należało? Ty byś nie zatrudnił prawników, tylko zapłacił?
Kolejna sprawa - skąd pomysł, że Doug nakłaniał swoich fanów do spamowania strony Wiseau? Z hasła w skeczu "Nie obawiacie się mnóstwa obraźliwych maili?". Skecz powstał już po tym, gdy fani Douga wzięli sprawy w swoje ręce i nikt ich nie musiał zachęcać do robienia awantury. Nie wiem na ile uważnie przeglądałeś stronę tgwtg.com, ale wiele osób przytoczyło na niej treści swoich listów do Wiseau Films i wzajemnie wymieniało się spostrzeżeniami - co w nich można poprawić, jakich jeszcze argumentów użyć. Większość z nich skupiała się na przedstawianiu problemu od strony prawnej i przytaczała zapisy informujące o tym, że Doug prawa nie złamał, więc recenzja powinna wrócić na stronę. Zapewne trafili się też idioci, którzy ograniczyli się do wysłania inwektyw, ale pomysł, że to Doug do tego nakłaniał, jest nietrafiony.

I w końcu "Czyżby wielkiego Douga uderzyła taka odpowiedź ze strony twórcy filmu" - mówisz o człowieku, choć w ogóle go nie znasz. Doug nie uważa się za wielkiego i wielokrotnie to podkreśla. Widać to na pierwszy rzut oka. Pajacuje, wygłupia się, robi sobie jaja z innych, ale z jajem potrafi podejść też do siebie. Wielokrotnie przyznawał się do błędów, setki razy bił w piersi, jeśli coś spartolił, a innym nie odmawia możliwości wyrażenia swojego zdania. Awantur na temat jego recenzji jest mnóstwo i na stronie tgwtg.com i na forum. Ze sporą ilością materiałów Douga widzowie się nie zgadzają i zasypują go mailami, o rozmaitych treściach (jak choćby po recenzji "Mortal Kombat").

Także prośba - zanim założysz kolejny temat o tym, jaki to z Douga jest buc skrzyżowany z primadonną, przejrzyj forum tgwtg.com i samą stronę.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez roofix » Pn cze 13, 2011 12:07 pm

Ech, domyślałem się, że pójdą za to na mnie gromy.
Zacznę od tego, że trochę już nasłuchałem krytyki na ten i inne tematy i ciekawiła mnie reakcja, oraz odpowiedź tutaj. Trochę też pozwoliłem sobie na małą złośliwość, oraz ironię - nie żebym był jakoś mocno uprzedzony, co to, to nie! Bierze się to stąd, że na YT widziałem już "sławy", które pozwalają na flejm, a kasują wszelką krytykę i stąd mam tę niechęć, więc jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam. A za tamtą odpowiedź dziękuję - oddaliła ode mnie część obaw.
W poprzednim poście wyraźnie zaznaczyłem, że reakcja Tommy'ego była dla mnie nie zrozumiała za bardzo (ech te prawa autorskie i "własność intelektualna") i co na ten temat sądzę.
Czy krytycyzm to coś złego? Nawet jeśli moje "zarzuty" są błędne, to wystarczy je skontrować.
Ps. Co do oryginalnej strony, dla mnie (na razie) dość sporym problemem jest bariera językowa. Jestem bardziej Deutsch niż English ;) Nie powiem jednak, że przeglądając, moje uprzedzenia tam w ogóle się nie sprawdziły. Po za tym, co do samej strony, jak i jeszcze paru rzeczy z nią związanych, również się dosyć nasłuchałem negatywów, ale tych nie zamierzam (na razie) przytaczać. Nie chcę wyjść na osobę, która tylko psioczy i wszystko krytykuje.
Pozdrawiam.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez Akane » Pn cze 13, 2011 12:50 pm

roofix napisał(a):Po za tym, co do samej strony, jak i jeszcze paru rzeczy z nią związanych, również się dosyć nasłuchałem negatywów (...)

Nie wątpię. Też się nasłuchałam, w większości od fanów Niekrytego Krytyka. Problem w tym, że "nasłuchać się" to jedno, a sprawdzić naocznie to zupełnie co innego.

Jeśli nie wierzysz, że na tgwtg.com nie ma głosów negatywnych wobec Douga, względnie nie możesz ich odnaleźć z uwagi na barierę językową (która z kolei nie przeszkadza Ci w zlokalizowaniu superlatyw i utwierdzaniu się w mniemaniu, że admini wprowadzają tam cenzurę) - usiądę dziś wieczorem i przekleję oraz przetłumaczę część tych wypowiedzi, które z pianiami anielskimi wobec NC nie mają nic wspólnego. Pomijam już fakt, że sama parokrotnie wpisywałam się w komentarzach pod filmami, które nie wzbudziły mojego zachwytu i wypowiedzi te w dalszym ciągu na stronie figurują (nie jestem bowiem fanatyczką wściekle wielbiącą wszystko, co Doug stworzy i moje marudzenie na niektóre produkcje nawet na tym forum można odnaleźć bez większego trudu).
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez MaroBot » Pn cze 13, 2011 1:34 pm

Jest różnica między konstruktywną krytyką a byciem zwykłym trollem internetowym. Pragnę jako przykład podać "Top 11 NC fuckups" gdzie prawie każda pozycja na jego liście była wynikiem stada negatywnych komentarzy odnośnie drobnych pomyłek zawartych w jego recenzja, sam fakt że postanowił poświęcić temu calutki odcinek (a nawet 2) pokazuje że potrafi przyznać się do błędu i do zadufanego w sobie bubka mu trochę daleko ;).

Co do akcji z Tommym Wisueuaueuauuaueuo (nie wiem jak to się pisze) to przedstawiasz to trochę jakby Doug stojąc na scenie dwukrotnie wskazał Tommyego krzycząc do mikrofonu "Wiecie co z nim zrobić", podczas gdy Doug zrobił TO co robi najlepiej i obrócił całą sytuację w żart...a że niektórzy jego fani potraktowali to jako przyzwolenie na to żeby zesrać się Tommyemu na skrzynkę e-mailową i zasypać go hate-mailami to już raczej wina Douga nie jest, nie ?

Sam wiele razy z nim pisałem i jakoś nie odniosłem wrażenia jakoby był tak zapatrzony w siebie jak próbujesz go przedstawić...a wręcz nawet odwrotnie, koleś zajmuje się nagrywaniem filmików które dostarczać mają rozrywki...biorąc je do tego stopnia na poważnie żeby mieć z nimi (lub Dougiem ) aż taki problem...youre missing the point.
MaroBot
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 11:44 am

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez roofix » Pn cze 13, 2011 1:47 pm

Z tymi fanami to racja. Swego czasu przedstawiłem na forum dość dokładnie sprawę Krytyk vs MtB i wydźwięk wśród fanów ich obu.
Doskonale wiem, jest różnica między krytyką, a trollinigiem. Trochę sporów (i to całkiem sporych) z tego powodu widziałem i czasem nawet miałem tę "przyjemność" znalezienia się w ich centrum, widząc przy tym konflikt dwóch stron.
A co do wyjaśnień - naprawdę wielkie dzięki. Na szczęście moje obawy i krytyka mogą się najwidoczniej oddalić. Jednak radzę spokojniej z tym. Jeśli NC stanie się w Polsce dużo popularniejszy, ilość krytyki i "krytyki" może być większa, a i wesoło już tak nie będzie.
Pozdrawiam.
Ps. A co do hejtingu i trollingu, miałem okazję zapoznać się także z twórczością BrzydkiegoBuraka, który... ekm, pokazał, jak do tego tematu nie podchodzić.
Ostatnio edytowano Wt cze 14, 2011 11:48 pm przez roofix, łącznie edytowano 1 raz
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez Akane » Pn cze 13, 2011 2:13 pm

roofix napisał(a):Jeśli NC stanie się w Polsce dużo popularniejszy, ilość krytyki i "krytyki" może być większa, a i wesoło już tak nie będzie.

Wiadomo. Pozostaje zbijać argumenty, a na głupie pyskówki nie reagować. Trolle staram się ignorować, natomiast jeśli pojawiają się jakieś zarzuty, na które mogę odpowiedzieć, to odpowiadać będę. Tak jak w tym temacie.

Poświęciłam na razie 10 minut na przejrzenie komentarzy pod recenzją "Niekończącej się Opowieści 3" na tgwtg.com i w ciągu owych 10 minut znalazłam kilkanaście negatywnych, w tym swój własny - trzyma się dzielnie, nikt go nie usunął i nawet nie dostał jakiejś obłędnej liczby "łapek w dół". Wieczorem, zgodnie z zapowiedzią, wrzucę tłumaczenia (wraz z nickami narzekaczy i datą publikacji, żeby łatwo było sprawdzić).
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez Ness » Pn cze 13, 2011 2:43 pm

Czyli, jak widzę wątek rozmowy o "The Room" stąd: http://www.youtube.com/user/LCSintrax (zaczyna się od 3 strony w komentarzach) przeniósł się na forum. Na Roofixa podziałało hasło: "Śmiało, krytykuj".

Ogólnie radzę się zapoznać, bo to pierwsza konstruktywna krytyka nie tylko Douga, ale i całego Channel Awesome. (choć w niektórych momentach niesłuszna) z jaką się spotkałem. Przynajmniej różni się od wpisów typu: "On jest debilem!!1", czy "NIEKRYTY RZĄDZI" etc.
Avatar użytkownika
Ness
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt lut 11, 2011 3:05 pm

Re: Tommy Wisseau Show

Postprzez roofix » Pn cze 13, 2011 2:48 pm

Nie wiem, czy autor tego "śmiało, krytykuj" sam by tutaj napisał, a stwierdziłem, że może warto spróbować. Nie chcę go obrabiać za plecami, ale miał dość subiektywne spojrzenie nawet na stronę polskich fanów.
Ale dyskusja, jaką przeprowadziliśmy jest nader godna przejrzenia.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron